Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2020 - Čtrnáctý ročník

BEAR /BE/No tak to tu ještě nebylo!!! Každý rok se snažíme přivést něco co v okolí nemůžete vidět a tentokrát se nám povedl úlovek, který ještě v ČR k vidění nikdy nebyl. Belgičtí BEAR jsou doslova úkaz, neboť přesně jejich název vypovídá, jak působí jejich muzika. V jejich hudbě pohybující se v širokém poli extrémní muziky od hardcorových sekáček, přes zběsilé matematické thrashingy až po sypanice. Jejich energie a koncertní nasazení posluchače roztrhá jak drápy nasraného medvěda. Jejich muzika bývá často popisována jako legendární T.D.E.P. s lidskou tváří anebo jako kdyby SLIPKNOT skočili do většího techničtějšího extrému.
Kapela jako taková vznikla v roce 2010 v belgických Antverpách a za jejich dobu existence nechala nesmazatelnou stopu (především živými vystoupeními) na mnoha podiích v Evropě anebo třeba i v Indii. Do současné doby kapela vydala 2 EP a 3 plnohodnotná CD z nich poslední dvě vyšla na labelu, který je proslulý svým citem pro hledání talentů BASICK records. V průběhu 10 leté existence odehrála kapela spoustu koncertů vč. dvou účastí na vyhlášeném německém festivalu progressivní muziky EUROBLAST a nebo anglickém TECH Festu. Supportovali takové borce jako PERIPHERY, TEXTURES nebo WHILE SHE SLEEPS.
Kapela teď měla trochu tvůrčí pauzu, ale v roce 2020 bude zřejmě silnější než kdy předtím. V průběhu jara 2020 by měla vyjít již 4 řadová deska a podle slov členů se máme na co těšit. Týnecký mazec bude jeden z prvních, který bude mít možnost shlédnout nové songy naživo a kluci se nechali slyšet, že přivezou do ČR speciální show. Jejich živá vystoupení jsou prý zážitek k nezapomenutí a věřte, že něco tak devastujícího a energického na prknech Týneckého mazce ještě nikdy nebylo!!!
Podobné kapely: THE DILLINGER ESCAPE PLAN, trochu SLIPKNOT, MESHUGGAH

official site / facebook

SPHERE /PL/Další banda, která bude drtit vaše ušní bubínky bude nejhrubšího charakteru. Brutal deathmetal k mazci odjakživa patří a kde jinde, než v sousedním Polsku ho umí tak kvalitně. Proto volba padla na varšavské SPHERE, kteří již od roku 2002 hrnou svůj brutální oldschool deathmetal, který nejednou byl viděn i u nás v Čechách. SPHERE nejsou žádná vořezavátka v roce 2007 kapela vydala svou první desku s názvem „Damned Souls Rituals“, o tři roky pak další „Homo Hereticus“ a bylo naprosto jasný jak to chce kapela hrnout. Brutální deathmetal podobný zámořským spolkům jako CANNIBAL CORPSE nebo MORBID ANGEL sklízel po rodném Polsku úspěchy. O tom i svědčí množství koncertů a SPHERE sdílí pódia s žánrovými špičkami jako právě CANNIBAL CORPSE, CRYPTOPSY, OBITUARY anebo třeba DISGORGE.
Aktuální formu kapela pak otiskává do posledního dlouhohrajícímu CD s názvem „Mindless Mass“, který vyšel pod zkušeným vydavatelstvím DEFORMEATHING prod. Pokud máš rád starej dobrej deathmetal floridského střihu je pro tebe naprostá povinnost stát pod pódiem a třepat hlavou do rytmu tohoto nekompromisního polského válce!!!
Podobné kapely: CANNIBAL CORPSE, VADER, MODBID ANGEL, SIX FEET UNDER

official site / facebook

FALLCIE /RU/Metal a ženy to bývá většinou vražedné spojení, a to u téhle bandy z ruského Saint Petersburgu to platí bezezbytku. Kapela postavená na pohrobcích známé ruské kapely NU-NATION, která v sbírala veliké pozitivní ohlasy vznikla na podzim roku 2017 a hned bylo jasné, že původním kořenům nebudou nic dlužni. Během prvního roku se na pozici frontmenky vystřídalo několik zpěvaček až nakonec do rozjetého stroje zapadlo poslední kolečko v podobě krásné a talentované Valentiny Lavrinenko. Debut na sebe nenechal dlouho čekat a hned v roce 2018 CD s příznačným názvem „Born Again“. Jejich kombinace thrashe, hardcoru s přesahy i do deathmetalu sbírá pozitivní ohlasy po celém světě a v následujících dvou letech odehraje kapela velké množství koncertů po celé Evropě vč. několika show v České republice. Zatím poslední tour bylo v září 2019 a po boku nikoho menšího než HATE ETERNAL a NILE. Že kapela jede naznačuje i velké masivní tour, které se připravuje na březen 2020 a bude obsahovat cca 18 koncertů po bodu božských VADER. Zároveň se chystá i nová deska, ke které již vyšlo několik singlu a vzhledem jaká je to pecka, tak se bude jednat o zážitek jak pro ucho tak pro oko.
Už jenom z toho s kým má kapela sdílet pódia je jasné, že FALLCIE nepatří mezi ořezávátka. Kdo má rád kapely jako ARCH ENEMY, JINJER, INFECTED RAIN a nebo má rád kombinaci krásné ženy a metal naprostá nutnost stát v první lajně!!!!
Podobné kapely: JINJER, INFECTED RAIN, ARCH ENEMY, BUTCHER BABIES

official site / facebook

ELYSIUM /CZE/Tady jsou všechna slova marná, protože to je jasná záležitost, ale pro pořádek kapela Elysium má za sebou také již poměrně dlouhou cestu. Vznikla již v roce 2003 a do současné doby vydala 3 plnohodnotná CD. Odehrála množství koncertů po ČR a několik akcí v zahraničí. Nicméně před několika lety se začala psát nová kapitola existence kapely a došlo k výraznému posunu, jak v hudebním směřování, tak v živé prezentaci. Personální změny na postu bubeníka (ex-Brute) a zpěváka (ex-Despise), využívání 8 strunných kytar posunuly kapelu z původního technického metalu na pomezí thrashe a deathmetalu k extrémnější podobě v rámci metalu. Stylově by se nová hudební tvář dala charakterizovat jako deathmetal techničtějšího rázu s coreovými prvky a znatelným vlastním rukopisem.
Pro prezentaci nové tváře začátkem roku 2016 kapela nahrává 3 skladbové EP „Chapter I: Beginning Of The End“ a snaží se ukázat svou novou sílu. Stylový přerod je pro mnohé překvapením, ale dle reakcí převažují pozitivní ohlasy. V červnu 2019 dochází k vydání plnohodnotného CD „The Path of No Return“ pod hlavičkou slovenského vydavatelství Slovak Metal Army. CD obsahuje 9 skladeb na pomezí technického deathu a coru. Album bylo nahráno pod taktovkou Dana Frimla a studia The Barn. O grafickou podobu CD se postaral Dahlien Design. Na podporu nové tváře kapela hodně koncertuje. ELYSIUM se objevují jako support kapel INGESTED, VIRVUM, FRONTIERER, BLOODSHOT DAWN, PROMETHEE ad. a jejich účast nechybí ani na předních festivalech jako BRUTAL ASSAULT, METALGATE CZECH DEATH FEST, SYMBOLIC aj.. Rozhodně si nenechte ELYSIUM ujít, protože vždy nechává na podiu vše!!!
Podobné kapely: WHITECHAPEL, THY ART IS MURDER možná

official site / facebook

WORDS THAT BURN /IRE/Irští WORDS THAT BURNS fungují od roku 2010 a již od začátku se snaží skloubit melodický metal s alternativním rockem a daří se jim to více než dobře. V roce 2013 vydávají debutní EP „Praey“, které je kritikou velice dobře přijímáno a kapela se zařazuje mezi top kapely alternativního metalu v Irsku. Ohlasy nesou také ovoce v podobě podepsaní kontraktu s Wormholedeath / Aural Records / Warner Chappell Holland (BV) a následně nahrávají jejich debutní album „Regret is for The Death“ (2014). Chytlavé až rockové refrény jsou střídány s metalcorovými riffy a kapela sama uvádí, že jejich hudba je ovlivněna kapelami jako např. Bring me The Horizon, Slipknot, Killswitch Engage a nebo třeba Archtitects. V průběhu let 2015/16/17 mohutně koncertují na podporu debutní desky a to jak v domovině, tak také v Maďarsku, Polsku, Srbsku a také v Čechách. V červnu 2019 vychází následovník debutového alba s názvem „Pyres“ a kapela je ihned katapultována mezi špičky metalových kapel v Irsku. Jejich deska všeobecně sklízí skvělé ohlasy a v 10 skladbách ukazují svojí neskutečnou sílu a cit pro melodii. Projevu kapely vévodí preciznost, cit pro hitové melodie a variabilní vokál. Jak by to mohlo znít nemetalově věřte, že kapela se v nasazení a profesionálním může rovnat zmíněným ikonám, kterým se snaží přiblížit. Kapela byla příjemné osvěžení a moc se líbila na Týneckém mazci 2018 a o dva roky později jí zase na prknech uvidíme znovu a silnější a dospělejší.
Podobné kapely: PARKWAY DRIVE, AS I LAY DYING, SLIPKNOT, ARCHITECTS

official site / facebook

DYSANGELIUM /CZ/V roce 2019 to neklaplo, ale 2020 by mělo!!! Srdce těchto metalistů tepe již několik let poctivým deathmetalovým tempem. Kapela vznikla v Pardubicích v roce 2011 ze zbytků kapel KLAN a SABATHORY. V zakládající sestavě nahrávají o rok později debutní nahrávku s názvem Maniachrist a v roce 2014 je vydán další následovník Holykaoust. Kapela mohutně koncertuje po celých Čechách, ale i v zahraničí a stává se supportem kapel jako Krabathor, Grave nebo Malevolent Creation a o jejich kvalitách vypovídá i účinkování na festivalech Brutal Assault, Czech Death Fest a Gothoom Open Air Fest. V sestavě ještě dochází v letech 2016 a 2017 ke změnám na postech baskytaristy a kytaristy. V roce 2019 vychází konečně 3 dlouhohrající CD s názvem „Mohamord“, který hned způsobuje rozčarování na scéně, protože kluci se nebojí kontroverzních témat. Po vydání CD ovšem dochází k odchodu kytaristy, který je ale záhy nahrazen a kapela do toho muže zase šlápnout a to i u nás na mazci.
Jejich nekompromisní metal je povinností pro všechny fanoušky ryzího a pravého deathmetalu. Je znát, že kluci mají rádi především klasiky tohoto záhrobního stylu a koneckonců dnes v době návratů klasik žánru je to více než aktuální.
Podobné kapely: KRABATHOR, SINISTER, MONSTROSITY, CANNIBAL CORPSE

official site / facebook

PERVERSITY /SK/Tihle borci z východního Slovenska tvoří jednu z páteří slovenského deathmetalového undergroundu. Hlavní tahoun Jozef „Dodi“ Košč táhne tuhle brutální káru už od roku 1995 a jak je vidět a slyšet nehodlá toho nechat i nadále. Historie této kapely je opravdu dlouhá. Jejich diskografie je složena s několika dem a 5 CD, která vyšla u mnoha renomovaných vydavatelství. Během této cesty docházelo k častým personálním změnám, ale vždy se dařilo posouvat kapelu dál a dál a pilovat brutální deathmetal ve stylu kapel jako IMMOLATION, DEICIDE, SUFFOCATION ostatně s několika z nich i sdílela pódium jako úctyhodný support.
Když přeskočíme na poslední album „Idolatory“, které má 10 skladeb v celkové délce 35 minut a stále se drží jejich „pure“ death metalu s dávkou temného progresu. Album vychází na zaběhnutém slovenském vydavatelství METAL AGE PRODUCTIONS. CD je masakr jako blázen a stejný masakr bude prezentován na pódiu mazce!!!! DEATH METAL ETERNAL !!!
Podobné kapely: IMMOLATION, MORBID ANGEL, SINISTER, SUFFOCATION

official site / facebook

MEAN MESSIAH /CZE/Mean Messiah, původně jako one man projekt, založil hudebník a producent Dan Friml, bývalý člen kapel Sebastian, Apostasy a mnoha dalších projektů a skupin. Ihned po vydání debutového alba začal Dan s intenzívním hledáním vhodných spoluhráčů, aby mohl představit tvorbu zaznamenanou na debutu “Hell” na koncertních pódiích. Po měsících hledání a zkoušení se lineup Mean Messiah ustálil a kapela v dubnu 2014 začala koncertovat a vystoupení jsou posluchači i kritikou vysoce ceněna jak pro svou živelnost, tak i přesvědčivost a instrumentální vyspělost. Kapela neúnavně obráží koncertní pódia, a to včetně těch na prestižních festivalech, jako jsou Masters of Rock, Czech Death Fest, Basinfirefest, Gothoom, Hellhammer Fest, či Agressive Fest. Začátkem roku 2016 začínají práce na druhém albu. Čekání na něj se kapela rozhodla zkrátit EPčkem “Let Us Pray”, které bylo vydáno v květnu 2016. Pilotní singl s titulní skladbou, spolu s videoklipem, vychází 21. března 2016 a zaznamenává u fanoušků nebývalý ohlas, když strávil celé čtyři týdny na prvním místě Czechparády TV REBEL. Kapela se s novým materiálem samozřejmě vydává na pódia letních festivalů a v mezičase pokračuje v práci na druhém albu. V lednu 2017 je album “Hell” znovu vydáno polským labelem Via Nocturna s novým obalem, bonusem a v celosvětové distribuci. Po úspěšném turné na podzim 2017, které Mean Messiah absolvovali jako support Horkýže Slíže však kapelu zasáhla nečekaná rána, kdy kapelu opustil z osobních důvodů jak bubeník Honza Šebek, tak i baskytaristka Veronika Smetanová, která nastoupila právě do Horkýře Slíže. Na bubenický post okamžitě naskočil talentovaný Jiří Willander, nicméně post baskytaristy se nedařilo obsadit, proto celou sezónu 2018 odehráli Mean Messiah pouze jako duo. Odloženo bylo i vydání nového alba. Až začátkem roku 2019 konečně do kapely nastupuje baskytarista David Gabriel, znovuzrození Mean Messiah začínají koncertovat v plné síle, a nová sestava se setkává s velmi pozitivním ohlasem od fanoušků i hudební kritiky. V současné době se dokončuje nové album, které ponese název “Divine Technology” a vyjde v následujících měsících.
Podobné kapely: STRAPPING YOUNG LAD, DEVIN TOWNSEND apod.

official site / facebook

F.O.B. /CZE/Tak tu máme dalšího matadora české scény a není fanoušek metalu v ČR, který by se s touto smečkou někde nesetkal. Kapela funguje téměř nepřetržitě už od roku 1995 (ano počítáte správně 25 let), ale pokud čekáte nějaký dřevní metal let minulých, tak to se budete hodně divit. Kapela rozhodně nepřešlapuje na místě a z původního thrash-death-doomu se hudba F.O.B posunula až velmi modernímu soundu na pomezí metalcoru a severského deathmetalu, který vyniká svou chytlavostí a melodiemi. O jejich kvalitách i svědčí dlouhodobá spolupráce s jedním z největších vydavatelů extrémní muziky v ČR METALGATE rec.. Nemá cenu se rozepisovat kolik kapela má nahrávek a kolik odehrála koncertů, protože obojího je hodně!!! Řemeslná zručnost, sekané i melodické kytary, energické bicí a skvělý scream, growl a občas i melodický vokál je to čím se prezentují F.O.B. na metalové scéně. Na Týneckém mazci navíc kapela přijede prezentovat novou tvář neboť právě v těchto chvílích se kapela připravuje na nahrávání nové desky. Tohle bude fanoušky TM 2020 hodně bavit a bude to nekompromisní řežba!!! Ostatně nebude to první účast F.O.B. na pódiu mazce!!!
Podobné kapely: BLACK DHALIA MURDER, AUGUST BURNS RED, AS I LAY DYING, AT THE GATES

official site / facebook

PROLAPSED /CZE/Deathgrindová hydra s názvem PROLAPSED nás svými libými tóny obšťastňuje od roku 2014. Již od počátku měli kluci jasno, že to nebude muzika pro žádná ořezávátka. Nasypaný death metal s prvky grindu se ukázal jako nejlepší artikl, kterým se kluci hodlají prezentovat na pódium a daří se jim to navýsost dobře. První dlouhohrající CD s názvem „Sexual Assault“ vzniklo v roce 2018 na kapela ukázala, že na scéně se s ní musí počítat. CD vyšlo pod hlavičkou reinkarnovaného vydavatelství IMMORTAL SOULS Productions. Kapela pak vydatně koncertuje a jejich energie a píle se přetavuje do další čerstvé nahrávky „The Condemned“, kde posunují svůj extrém ještě o kousek dál. No máme se na co těšit, protože možná ve finále tohle bude nejextrémnější banda ročníku 2020.
Podobné kapely: ABORTED, SUFFOCATION, BEAST

official site / facebook