Aktuálně

-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-8.01.2019-

13. ročník

13. ročník metalového festivalu TÝNECKÝ MAZEC se bude konat netradičně jíž v červnu – konkrétně 22. 6. 2019 tradičně v Týnci nad Labem a jak říká klasik: "Kdo zkusí, nechce jinak". Většina z těch, co náš festival navštíví, se tu objeví znovu, čehož si nesmírně vážíme. Výborný zvuk, rodinná a příjemná atmosféra, dobré pivo, jídlo a hlavně pořádná porce metalu naložená od 10 kapel z tuzemska i zahraničí!!!
Přijeďte strávit jeden červnový den k nám a my vám zaručujeme, že se nudit nebudete.

Line-up:
INGESTED /UK/
INTEGRAL /ITA/
ELYSIUM
DEADPOINT /PL/
DOOMAS /SVK/
NEUROTIC MACHINERY
MADE BY THE ZERO
DEWDROP
DUSTBORN


Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2007 - První ročník

KRYPTOR

img

Pražská skupina Kryptor patří již delší dobu ke stálým a slavným pojmům české metalové historie. Po dvou nečekaně úspěšných a dodnes vyhledávaných demosnímcích "Neřest A Ctnost" (1988) a "Zvratky A Krev" (1989) následovalo v roce 1991 vydání prvního alba "Septical Anaesthesia". Debut již znamenal jasnou profilaci hudebního a výrazového směřování Kryptoru čerpající převážně z thrashmetalové vlny druhé poloviny 80. let představované soubory jako Slayer, Kreator, Metallica smíšené s hardcorovou agresivní nadsázkou známou např. od D.R.I., Cryptic Slaughter, nebo S.O.D.. Na konci roku 1991 bylo vydáno druhé album "Time 4 Crime". V roce 1993 následovalo album "Greedpeace". V roce 1997 vydal Multisonic živé album "Na Východní frontě boj". Ke konci roku 2004 odchází Pípa a nastupuje staronový zpěvák Michal, zakládající člen Kryptor z roku 1987 a později též frontman skupiny Assessor. Rok 2006 přinesl další oživení v podobě návratu dalšího původního člena, kytaristy Tomase, Michalova bratra - dvojčete. Na podzim roku 2006 se kapela uzavírá do zkušebny a začíná se věnovat přípravě nového materiálu...

www.kryptor.us

ELYSIUM

img

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se dala dohromady ze členů několika středočeských kapel a to Cruel Barbarien, Rimortis, Mallstrom a Crionic. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu (hlavní inspiraci nachází v kapelách jako Death, Nevermore, Dream Theater, Metallica). V této sestavě zahajuje koncertování a to po boku kapel českých např. Debustrol, Törr, Škwor, Harlej… ale i zahraničních jako Grave diger, Deformed, Craniotomy či Agabus.
Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající cd Curiosity, které obsahuje 7 skladeb nesoucí se v duchu thrash metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný pak na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající cd s názvem Private Hell. Toto cd se dá zařadit již do stylových vod technického thrash death metalu. K cd se dodělávají poslední úpravy na novém videoklipu ke skladbě Pathetic Dawn. Nyní se kapela věnuje skládání nového materiálu, ale hlavně hojnému koncertování po celých Čechách.

www.elysium.cz

ELYSEUM

img

Kapela Elyseum byla zformována před více než deseti lety základními členy kytaristou Lubošem Bočarnikovem a basákem Pavlem Havrančíkem. Mnohé personální změny, které ale později v kapele probíhaly, s sebou přinesly problémy, jež se následně projevily v nejednotnosti tvorby a především názorů členů kapely, což vedlo téměř k jejímu zániku. Až v posledních zhruba dvou letech, kdy se sestava Elysea ustálila a kapelu obohatili Marek Mašek (klávesy), Filip Boháč (druhá kytara) a Pavel Hodík (zpěv), se ustálil i žánr kapely a v kapele nyní panují dobré vztahy a nálada.
Jelikož je těžké hudební styl Elysea striktně specifikovat, kapela sama nazvala svou tvorbu tzv. Brdským metalem. Ale lze říci, že tato hudba je jakousi kombinací black, death a doom metalu, inspirovaným mystikou, magií, fantastickými příběhy a antikřesťanskými názory.

www.elyseum.cz

RETURN TO INNOCENCE

img

Na jaře roku 98´se zformovala v Mladé Boleslavi kapela, jež si dala do vínku název RETURN TO INNOCENCE. Podle původní myšlenky se hledají také dva ženské vokály, které by atmosférickému pojetí hudby R.T.I. měly dodávat originální sborový rozměr. Záhy se tedy v sestavě objevují dvě něžné bytosti. V tomto osazenstvu kapela zkouší v tvrdém tempu, aby mohla začít koncertovat na UG pódiích a na svém kontě má přes padesát koncertů s dobrým ohlasem.
První mariál Whirligig of the world kapele vydává "ARCANUS SONITUS". To bylo pokřtěno 14. 4. 2001 na koncertě v Mladé Boleslavi za účasti mimojiné i spřízněných "DYING PASSION". Následuje řada úspěšných vystoupení s nově připravovaným materiálem, který je prezentován na letních festivalech, v soutěži Made in Gambrinus, v Německu společně s Ancient Ceremony.
Na počátku nového roku se skupina odebírá do Pražského studia Hostivař, aby v průběhu 10 dní nahrála 9 nových skladeb tragedy metalu. Ke zvuku a masteringu je přizván Petr Korál. Nový materiál In The Deep vychází opět u patronátu Arcanus sonitus v nákladu přes 1100 kusů. Kapela po dlouhou dobu procházela personálními změnami a nakonec se sestava ustálila na čtveřici Ax, Gulesh, Hektor, Kougl. V této sestavě RTI natáčejí své třetí album.

www.maxon.cz/rti/

THIS CUNT

img

Začátky kapely This Cunt se neoficiálně datují od roku 2000, kdy Michal Novák (kytara) a Mirek Vavroň (bicí) začínají zkoušet pod názvem SMUDGE. Na přelomu roku 2000/2001 se přidává Libor Matějka (kytara/zpěv) a toto trio společně zkouší a zároveň hledá baskytaristu. Při pořizování promo fotografií Petrem Šindelářem, je z jeho strany projeven zájem na post baskytary. Je přijat a kapela je kompletní. Název se ustálil na SUGAR IN THE RAW a kapela funguje do roku 2003, kdy odchází po delších neshodách frontman Libor Matějka. SITR za dobu své existence odehráli několik koncertů a nahráli 11 písňové promo s názvem Down. Po delší dobu se kapela bez zpěvu uzavírá. Koncem roku 2003 přicházejí z již zaniklé kapely MUSICK Jakub Rusek (keyboard, zpěv) a Patrik Augustýn (baskytara). Jelikož dvě baskytary neobstojí, Augustýn zanedlouho kapelu dobrovolně opouští.Tato čtveřice se dohodla na definitivním názvu THIS CUNT, začíná pracovat na zcela jiném hudebním stylu a začátkem roku 2005 ji posílí ještě druhá kytara v rukou Martina Zvěřiny. První prázdninový den roku 2005 THIS CUNT absolvují svůj první koncert, přesně za rok na to nahrávají své první promo s názvem Can´t This Cunt.

www.thiscunt.wz.cz