Aktuálně

-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-8.01.2019-

13. ročník

13. ročník metalového festivalu TÝNECKÝ MAZEC se bude konat netradičně jíž v červnu – konkrétně 22. 6. 2019 tradičně v Týnci nad Labem a jak říká klasik: "Kdo zkusí, nechce jinak". Většina z těch, co náš festival navštíví, se tu objeví znovu, čehož si nesmírně vážíme. Výborný zvuk, rodinná a příjemná atmosféra, dobré pivo, jídlo a hlavně pořádná porce metalu naložená od 10 kapel z tuzemska i zahraničí!!!
Přijeďte strávit jeden červnový den k nám a my vám zaručujeme, že se nudit nebudete.

Line-up:
INGESTED /UK/
INTEGRAL /ITA/
ELYSIUM
DEADPOINT /PL/
DOOMAS /SVK/
NEUROTIC MACHINERY
MADE BY THE ZERO
DEWDROP
DUSTBORN


Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2008 - Druhý ročník

ROOT

img

"ROOT... KOŘEN… Mohutný, pokroucený, do stran široce rozvětvený, do hloubky pevně zavrtaný, zvrásněný věkem, přesto však stále plný plodné mízy, na vrcholu svých sil. Takový je náš KOŘEN…tedy ROOT."
Kapela, kterou ani netřeba představovat. Její prvopočátky sahájí až do roku 1987. Během několika let si kapela dokázala vybudovat pevnou pozici nejen u tuzemských, ale i zahraničních fans. Jest také pravdou, že kapela má za sebou velice bohaté koncertní i studiové zkušenosti. V čele s démonickým zpěvákem Jiřím "Big Bossem" Valterem, který je taktéž tvůrcem textů ROOT, kapela na pódiu působí jako jedna velká, všesmetoucí mašina, řítící se přímo z jámy pekelné. Díky dlouholeté praxi a nabitým zkušenostem nám tedy ROOT zprostředkovává nezaměnitelný hudební materiál, který v sobě místo nesmyslného tlachání vždy skrývá smyslnost, nápaditost, mystiku, ale hlavně originalitu, díky které získali velké jméno na metalové scéně a hlavně stejně velkou přízeň posluchačů, pro něž se slovo ROOT nestalo pouhou frází...

www.rootan.net

DESPISE

img

DESPISE je kolínská Death/Grind - HC kapela působící na české scéně od roku 2001. Do dnešní doby tahle parta stačila natočit 2 split CD s kolínskými Imperial Foeticide a s americkými Lust of Decay, přičemž první jmenovaný split vyšel v licensi i v Indonésii u Arrack rec. a v roce 2007 i debutové CD "Fragments of Reprisal". Zárukou dobré živé prezentace budiž "otřelost" muzikantů nejen na českých pódiích - DESPISE už mají za sebou v roce 2007 odjeté Evropské turné po boku amerických Devourment a Viral Load. Za svou existenci DESPISE stihli odehtrát přes 300 koncertů po celé Evropě /Anglie, Holandsko, Belgie, Francie, Španělsko, Švýcarsko, Itálie, Rakousko, Polsko, Německo ... atd./. Kapela už se také prezentovala v České televizi /Noc s Andělem/ + byla hostem kultovního pořadu Madhouse na TV Óčko. Do budoucna se plánuje další CD /2009/ + další rozsáhlá TOUR po celé Evropě.

www.despise.cz

ELYSIUM

img

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se dala dohromady ze členů několika středočeských kapel a to Cruel Barbarien, Rimortis, Mallstrom a Crionic. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu (hlavní inspiraci nachází v kapelách jako Death, Nevermore, Dream Theater, Metallica). V této sestavě zahajuje koncertování a to po boku kapel českých např. Debustrol, Törr, Škwor, Harlej… ale i zahraničních jako Grave diger, Deformed, Craniotomy či Agabus.
Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající cd Curiosity, které obsahuje 7 skladeb nesoucí se v duchu thrash metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný pak na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající cd s názvem Private Hell. Toto cd se dá zařadit již do stylových vod technického thrash death metalu. K cd se dodělávají poslední úpravy na novém videoklipu ke skladbě Pathetic Dawn. Nyní se kapela věnuje skládání nového materiálu, ale hlavně hojnému koncertování po celých Čechách.

www.elysium.cz

DAD

img

Psal se rok 1993 a v obci Kamenná u Polné se zrodila kapela D.A.D., v té době vystupující pod názvem Děti atomové doby. Jejich muzika byla ryze punková s texty zaměřenými proti rasismu, fašismu, za práva zvířat, ekologii a politiky tehdejší doby. Rok 1996: Hudba se ubírá jiným směrem a kapela nahrála svou čtvrtou kazetu – New life form. V roce 1998 vyšla páta kazeta s názvem: …and once we will get lost, tentokrát u firmy Epidemie records. O 3 roky později přišlo na trh debutové CD Shadows vydané u firmičky Cecek records. Na jaře roku 2003 kapela oslavila v Havlíčkově Brodě v klubu Vagon 10. výročí vzniku kapely D.A.D. Kapela úspěšně koncertuje a vydává nejdříve Promo 2004 a o rok později mini CD "Návrat". V září 2006 jde kapela do proslulého a muzikanty prověřeného studia "Shaark" v Bzenci. Po týdnu nahrávání tu spatřilo světlo světa nové CD "Loutky". Kapela se setkává s velice dobrými ohlasy publika a příznivými recenzemi. V současnosti se kapela připravuje na vydání 2CD "15 years alive", na které se objeví výběr za 15 let tvorby, 3 nové singly, videoklipy, fotky a další překvapení.

www.dadcz.com

DISASTER

img

Kapela se dala dohromady v říjnu roku 2007 a po půl roce zkoušení začalo jejich první živé řádění! Velmi jim pomohl support kapel Vibrathörr, Diphteria a také agentura Rockweb která jim luxusně zvučila akce. Kapelu ovlivňují např. As I Lay Dying, All Shall Perish, All That remains atd... Momentálně začali s nahráváním DEMA které by mohlo být do měsíce hotovo.. Disaster všem děkují za podporu a support a doufají, že se jim povede procpat mezi již zaběhlé české kapely!

www.disaster.cz

SICKFLESH

img

Na začátku jara 2007 se dala v Náchodě dohromady kapela nesoucí název SICKFLESH. Zakládající členové této kapely byli Provaz a Ládin. Začali spolu zkoušet ale netrvalo dlouho a přišli o zkušebnu. Po debatě s kamarádama nachází kapela zkušebnu i bývalého kytaristu EPICARDIECTOMY Zeldu. Pár dní na to příchází ještě poslední člen kapely - Strom. V následující sestavě Strom s Provazem voc., Zelda: guitar a Ládin Bass začínají zkoušet. Po domluvě začínají hrát taneční gore grind. Za necelý měsíc natáčí kapela první demo ve zkušebně s názvem Rotting Sick Human Remains. Při tvorbě dalších věcí pomalu začíná přecházet na slamming brutal death metal. A uchyluje se ke stylu který není zase tak známý. Takže původní představa o chrochtající tancovačce se ukládá k ledu a začíná se hrát pořádná řezničina. Po několika měsících zkoušení přichází první nabídka na hraní a tak ji kapela bere všemi deseti…

bandzone.cz/sickflesh

VICTIMS

img

Victims jsou relativně mladou partou, která již však má bohaté koncertní zkušenosti a dokáže kotel řádně rozpumpovat. Victims aktuálně připravují materiál na mini CD, které by mělo vyjít zjara 2008 taktéž u Grodhaisn. Jejich energická mošující show nenechá nikoho v klidu.

www.victims.wz.cz

BREAKDOWN

img

Breakdown vznikli na přelomu března a dubna roku 2003 z rozpadající se deathmetalové kapely Grindgod. Zakládající členové Breakdown však měli v té době za sebou kromě Grindgod také působení v bandách jako Biotech, Shitnoise nebo Twisted Truth. Během pěti let existence stihli Breakdown natočit 3 neoficiální CD, odehrát desítky koncertů po ČR a něco málo i na Slovensku. Kapelu neminuly ani personální změny, ani změny hudebního žánru a z původně čistě deathmetalové kapely se vyklubalo seskupení mladých bláznů hrající trash-death mírně ovlivněný i hardcorem a punkem.

www.breakdown.wz.cz