Aktuálně

-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-8.01.2019-

13. ročník

13. ročník metalového festivalu TÝNECKÝ MAZEC se bude konat netradičně jíž v červnu – konkrétně 22. 6. 2019 tradičně v Týnci nad Labem a jak říká klasik: "Kdo zkusí, nechce jinak". Většina z těch, co náš festival navštíví, se tu objeví znovu, čehož si nesmírně vážíme. Výborný zvuk, rodinná a příjemná atmosféra, dobré pivo, jídlo a hlavně pořádná porce metalu naložená od 10 kapel z tuzemska i zahraničí!!!
Přijeďte strávit jeden červnový den k nám a my vám zaručujeme, že se nudit nebudete.

Line-up:
INGESTED /UK/
INTEGRAL /ITA/
ELYSIUM
DEADPOINT /PL/
DOOMAS /SVK/
NEUROTIC MACHINERY
MADE BY THE ZERO
DEWDROP
DUSTBORN


Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2009 - Třetí ročník

DEBUSTROL

img

Česká thrash-metalová kapela, patřící mezi živoucí legendy, kterou netřeba ani představovat. Toto hudební těleso se zapsalo do české metalové historie především tím, že jeho zakládající členové se v polovině osmdesátých let stali prvními průkopníky thrash-metalu. Tímto položili stavební kámen české thrash-metalové scéně. Shodou okolností je Debustrol též řazen mezi trojlístek českých thrash-metalových průkopnických kapel a to Kryptor, Root a Debustrol, což znamená, že letošní ročník Týneckého Mazce tento trojlístek doplňuje.
Při vystupování se můžete těšit ze skvělé show a muziky s hardcoreovou energičností. Během dlouhé cesty, která trvá již třiadvacet let, kapela získala svůj nezaměnitelný sound a především obrovskou základnu fanoušků, kteří jejich materiál prostě žerou. Těšte se na pořádnej nářez s novou deskou Rwanda, která bude vydána koncem března. DEBUSTROL tak pokřtí prkna pódia letního parketu v Týnci nad Labem.

www.debustrol.cz

DEPRESY

img

Tato kapela se začala drápat na vrchol slovenské undergroundové scény již v roce 1991. Po mnohých koncertech přichází pár dobrých zářezů v podobě vydání vybraných songů na kompilaci Wretched People In The Real World (Metal Age prod.) a Death Metal Made In Slovakia (Station Master rec.).
V roce 1996 si kapely povšímá Shindy (pořadatel festivalu Brutal Assault), a vzápětí vydává reedici dema And there came the tears with christ v nákladu 1000 ks, aby poté v roce 1998 vydal fošnu A grand magnificence. Následuje bohaté koncertování na Slovensku i v Čechách na menších ale i větších akcích - např. Brutal Assault, Nuclear Storm, Festering Blood...
Rok 1999 s sebou přináší vydání CD Sighting, a po menší kapelní přestávce bylo nahráno album Psychomantium phenomenon, které je vydané pod hlavičkou Shindy Production. K tomuto CD kapela opět koncertuje, znovu se představuje na Brutal Assaultu, No Mercy festu a Open Hell festu.
Kapela se stále oddává bohaté koncertní aktivitě a nyní se připravuje na natáčení nového materiálu na album Near Death Experiences, ze kterého bychom se už na letošním ročníku Týneckého mazce měli těšit i my.

www.myspace.com/depresysk

ELYSIUM

img

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu. V zakládající sestavě zahajuje koncertování a to po boku kapel českých, např. Debustrol, Törr, Škwor, Harlej… ale i zahraničních jako Grave Diger, Deformed, Craniotomy či Agabus.
Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající cd Curiosity, které obsahuje sedm skladeb nesoucí se v duchu thrash-metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný pak na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající cd s názvem Private Hell. Toto cd se dá zařadit již do stylových vod technického thrash-death metalu.
Rok 2008 přinesl spousty koncertů a sklízení ovoce z alba Private Hell. Za zmínku stojí probojování se do desítky nejlepších v soutěži o předkapelu Iron Maiden s písní Present of speed. Nyní se kapela plně věnuje přípravě materiálu na nové cd, které spatří světlo světa v září tohoto roku. Nová fošna vyjde pod hlavičkou časopisu Pařát.

www.elysium.wz.cz

MORIORR

img

Další partička, jejíž historie sahá až do roku 1988. V listopadu téhož roku se účastní metalové přehlídky Death metal session 88. Rok 1989 přináší demosnímek Cholera a v zápětí vychází sampler Death Metal Session /Direkt/, kde zazní jejich song Extrémní kreativita.
Poté odchází Pavel Kohout do kapely Törr a jeho místo zastává kytarista Miloň Šterner (dříve Arakain).V této sestavě MORIORR natáčí demosnímek Řev alkoholika a učastní se natáčení sampleru Ultra metal /EMI/ se skladbami Termonukleární jatkaVendeta. V této sestavě MORIORR koncertuje až do roku 1991, kdy se kapela definitivně rozpadá.
Nenadálý zvrat nastává v roce 2003, kdy se Jirka Šujanský rozhodl MORIORR obnovit. Následuje natočení dvou demonahrávek Čas na funerálMiluju Tě mrtvou. V roce 2007 skupina MORIORR vydává své debutové album s názvem Masochrist.

http://www.blackmetal.cz/

IMPERIAL FOETICIDE

img

Tak tuhle bandu netřeba ani představovat, protože si to metalovými vodami brázdí již od roku 1994, kdy odstartovala demem Stíny času. V roce 1995 pak následovalo demo Earlier Unknown World, které bylo vydáno v nákladu 1100ks. Následně v roce 1997 kapela vydává u Epidemie records split pod názvem Pandemie Of People´s Decadence.
Kapela si za tuto dobu zahrála na více než stovce akcí nejen u nás, ale i v Lotyšsku, Německu, Francii, Polsku či Slovensku. Za zmínku stojí též vydání splitu Czech Assault a následně split s bratrskou kapelou Despise, vydaný roku 2003. Kapela po vydání odehrává ještě několik koncertů.
Po delší pauze a několika personálních změnách kapela IMPERIAL FOETICIDE nabrala nové síly a rok 2009 je znamením velkého návratu na česká pódia. Právě teď připravuje dvoupísňové promo, které nám jistě rozkope zadky, a jak se nechal slyšet sám velký otec "Imperiálů" Jarda Šantrůček: „Týneckýmu mazci zapraskají kosti pod valícím se buldozerem IF”.

bandzone.cz/imperialfoeticide

TRANSLUNARIA

img

Stavební kámen této kapely byl položen někdy v létě roku 2003 a vykrystalizoval ze dvou neznámých kapel Romantic Love a Autophobic. Muzikanti z těchto těles se na celá dlouhá tři léta zavřeli do zkušebny, kde skládali a zdokonalovali své vize pro tento geniální, zatím bezejmenný projekt. Až koncem léta 2005 vznikla Translunaria.
V létě 2006 do kapely přichází Fred (Smashed Face) na místo sólového zpěvu, na podzim nahrává kapela debutové cd Beyond The Astral Misanthropy, jež vychází v dubnu 2007 pod křídly vydavatelství Elysion. Kapela se za svoji poměrně krátkou existenci může těšit z bohatých koncertních zkušeností, po boku nejedné české ale i zahraniční hvězdy.
No a nakonec pár skromných úspěchů kapely: první místo debutu roku v anketě Břitva, třetí místo v anketě Inkubátor, dále páté místo album roku v anketě Břitva a sladkou tečkou nakonec jest, že hodnocení jejich cd je v průměru okolo 8,5. Dále není co dodat.

www.translunaria.com

KOUDELNIKUV SYN

img

Tato partička nadšených metalistů je, jak již název, napovídá z Kutné Hory. Kořeny historie prazvláštním způsobem sahají až někam na konec minulého tisíciletí. Bohužel díky častým personálním výměnám mají odehráno okolo padesáti živých vystoupení. Avšak místní metalovou scénu zcela ovládli a není divu. KOUDELNÍKŮV SYN se totiž skládá z výběru elitních kutnohorských hráčů a je to znát. Svým propracovaným black-metalem dostávají do kolenou každého posluchače.
Doposud kapela vydala dvě dema a to R.L.S.Obhajoba smrti, na kterých je dohromady dvanáct písní. Máte-li tedy rádi dobře zvládnutý a technicky propracovaný black, tito pánové vás zcela jistě nakopnou.

koudelnikuvsyn.svoboda.info

BAJONET

img

Tato grupa se na české metalové scéně pohybuje od roku 2003 a za dobu své existence si získala srdce nejednoho posluchače. Uvážíme-li, že kapela začínala od uplného dna, je vidět, že kluci opravdu makaj protože na prknech pódií jsou jako ryby ve vodě.
Kapela má za sebou odehráno nemalé množství koncertů po boku kapel jako Greedy Invalid, Six Degrees of Separation, Stigma, Interitus aj. Zúčastnila se též soutěže Gambrinus MP3 paráda, ve které se probojovala až do finále a umístila se na krásném devátém místě s počtem 6814 hlasů. Díky této soutěži jste mohli vidět rozhovor v časopise Report nebo reportáž od Naex TV.
Jinak má kapela na svém kontě demo Nascestí, vydaný singl Sémě nihilismu a urputně se připravuje na plnohodnotné cd, ze kterého se s trochou štěstí budeme moc těšit už na letošním ročníku Týneckého Mazce.

www.bajonet.com