Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2011 - Pátý ročník

MALIGNANT TUMOUR

Počátky „ostravske mlatičky“ Malignant Tumour se píší roku 1991. Kapela začíná hrát noisecore, a postupně se vyvíjí v grindcore s patologickými texty, které se o šest let později mění na texty sociálně kritické, poukazující na rasismus a nerovnoprávnost. První oficiální CD je vydáno v roce 2003 a má název Dawn of a New Age a nabízí ryzí crust. Postupem času se Malignant Tumour přesídlují ze syrového crust-core na hrubý crust ´n´ r. V dubnu 2005 vzniká CD Burninhell a s květnem 2008 placka In Full Swing.
Malignant Tumour koncertují od roku 1996 v zahraničí, se svou hudbou procestovali celou Evropu kromě Skandinávie, mají odehráno 7 tour, a to i jako headlineři menších zahraničních fesťáků. K dalším úspěchům určitě připišme účast na Obscene Extreme, Brutal Assault, Unholy Alliance Tour, Chapter III., kde si v pondělí 17. listopadu zahráli v pražské Tesla aréně jako předkapela thrashových legend Slayer, Amon Amarth, Trivium a Mastodon.
V sestavě Bilos (kytara, zpěv), Šimek (baskytara, zpěv), David Ševčík (bicí) a Korál (kytara, zpěv) vzniká zatím poslední pecka Eartshaker nahraná ve Stage one studiu v Německu pod taktovkou producenta Andyho Classena (Tankard, Legions of the Damned, Krisiun, Holy Moses). Fošnu vydalo Metal age production v červnu 2010, a Malignant Tumour za něj získali zlatou sošku v kategorii Hard and Heavy na cenách Anděl roku 2010.

bandzone.cz/malignanttumour

HARMONY BAY

Tahle partička vznikla odchodem dvou Petrů z bývalé death-doom metalové kapely Parricide. Kluci začali tvořit po svém a založili společnou kapelu. A věřte mi, že na tuhle dvojici z Jihlavy - Petr YYBob Pokorný (kytara, zpěv) a Petr gravYY Šťáva (bicí, perkuse, zpěv) určitě hned tak nezapomenete. Pánové sami říkají, že nehrají skladby ale části Hudby, nezpívají texty, ale Příběhy. Kombinují svoji technicky přesnou živou hudbu s elektronickými pomocníky. Těžko je zařadíme do hudební škatulky, podle vlastních slov styl kapely charakterizují jako Kabaret.
Metalové pasáže kombinují s klavírní klasikou, melodií svatebního obřadu, s prvky jazzu, zkrátka u tohohle dua není nic nemožné. Jejich hudba je netradičně originální, zábavná a chytlavá.
V roce 2004 vydali první placku pojmenovanou Jestli to strávíš..., se skladbami jako Lodyha, Žbluňk a Výhoda marmelády. Podle názvů určitě odhadnete, že kluci mají i originální texty, zpívají česky, rusky, anglicky, německy, francouzsky...
Se zářím 2009 přichází i druhé CD s názvem Bezcharakterní Šprým Idiomiasmatického Koníka. Najdete na něm 8 hudebních záznamů, fotky a klip ke skladbě Palindrom lučního koníka. Hrají od roku 2002 po celé ČR, účinkovali i na Brutal Assaultu.

bandzone.cz/harmonybay

FLESHLESS

Deathgrindoví Fleshless z Děčína vznikli sloučením kapel Zvrator a Garbage Disposal v roce 1993. V této sestavě už po půl roce kapela nahrála demo Stench of Rotting Heads, kterého se po světě prodalo více jak 700 kousků. Po personálních změnách Fleshless svépomocí nahrávají v hostivařském studiu demo Grinding.
V roce 1999 začíná kapela vydávat pod hlavičkou Obscene Production. Na kontě má hned několik titulů a to Grindgod, Abhorrence of Cadaveric, Nice to Eat You, Sensual Death Immitation, To Kill for Skin a Free off Pain. Výjimku tvoří jen album Hate Is Born které vychází v roce 2008 u Metal Age Production. Většina tvorby vzniká v bzeneckém studiu Shaark.
Fleshless se můžou pochlubit odehráním více jak 550 koncertů po celé Evropě, a dokonce i v dálkách jako je Malta, Kolumbie, Peru a Ekvádor. Kapela si zahrála po boku kapel zvučných jmen jako Krabathor, Dark Side, Disfigured Corpse, Cannibal Corpse, Samael, Desultory, Kataklysm, Goratory, Skinned aj.
Na konci února letošního roku skupina nahrála ve studiu Shaark nový materiál a v květnu se můžeme těšit na křest CD Slaves of the God Machine.

bandzone.cz/fleshless

ELYSIUM

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu. Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající cd Curiosity, které obsahuje sedm skladeb nesoucí se v duchu thrash-metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný pak na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající cd s názvem Private Hell. Toto cd se dá zařadit již do stylových vod technického thrash-death metalu.
Rok 2008 přinesl spousty koncertů a sklízení ovoce z alba Private Hell. Za zmínku stojí probojování se do desítky nejlepších v soutěži o předkapelu Iron Maiden s písní Present of speed. Nové CD s názvem Nine ways to leave vychází koncem roku 2009 jako příloha časopisu Pařát. Následují rozhovory na několika rádiích a TV Očko. Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé Elysium členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.

bandzone.cz/elysium

MINORITY SOUND

Tuhle elektrometalovou kapelu z Prahy založili pánové Ota (Rites of Undeath) a Gulesh (Return to Innocence). Ačkoliv hrají teprve od roku 2007, mohli jste je slyšet na hlavní stage festivalu Brutal Assault 2010, kde vyhráli hlasování fanoušků.
Jejich první počin s názvem Analysis kluci pokřtili v zaplněné pražské Chmelnici 4. září 2010, kmotrem se stal Corbow z FOB. CD se částečně nahrávalo ve studiu Šopa v Lipově a částečně ve zkušebně. Placka vyšla u vydavatelství Metalgate.
Minority sound momentálně pracují na albu novém, které má být více techničtější. Kluci jsou jednou z mála kapel na české hudební scéně, která hraje elektrometal. Pokud máte tedy rádi spojení elektronické hudby, samplů a kytar, určitě si právě Minority Sound nenechte ujít.

bandzone.cz/minoritysound

UNBORN

Thrashmetaloví Unborn z Prahy vznikli v roce 1996. Zpočátku měla kapela české texty, ale s příchodem zpěváka Saši se začalo skládat anglicky. Po spíše pasivnějším období a několika personálních změnách se kapela rozhodla v roce 2007 shrnout svoji tvorbu na debutovém albu s názvem Voice of Hate, nahraném v bzeneckém Shaarku.
V letech 2007-2008 Unborn koncertují po celé republice s kapelami jako Demonical, Depresy, Poppy Seed Grinder a také natáčí první videoklip. S rokem 2010 přichází opět personální změny a také několik úspěšných vystoupení, jmenujme Basinfiresfest, Winter Metal Attack, koncert s rakouskými The Last Warning nebo s Brazilci Uzomi.
Rokem 2011 následuje další placka Six Ways of Suffering, která vznikla v čestickém studiu Hellsound.

bandzone.cz/unborn

MACERACE

Původně kapela fungovala v plném počtu hráčů, ale po osobních neshodách je nahradil automat. V červenci 2008 se tedy death-grindoví Macerace z Prostějova rozhodnou založit kapelu o dvou členech. V únoru 2009 vydávají debut s názvem Bizarre Necrophilia, křest proběhl v Appolu 13 v Prostějově, pokřtila ho kapela Psychopatic Sadism. V prosinci 2009 kytarista Radimozo z osobních důvodů v Macerace končí a v tvorbě pokračuje Gorgo (vokály, programování bicí, kytary).
V květnu 2010 vzniká nové logo, v červnu přichází kytarista Pavel (Edain), a sestava začíná pracovat na nových věcech. V součastné době Gorgo spolupracuje s kytaristou Tomášem a má v rukávu nové skladby, které by měli být o dost propracovanější než předešlý materiál.

bandzone.cz/macerace

HEAVING EARTH

Počátek Heaving Earth se datuje na podzim 2007. Kluci začali skládat materiál který představili na pódiích koncem roku 2008. Zanedlouho vyšlo pod záštitou francouzského undergroundového vydavatelství jejich první demo Vision of the Vultures. V září 2010 Heaving Earth pokřtili první album Diabolic Prophecies. Téhož roku zahájili tour společně s Brutally Deceased, Alienation Mental a Imperial Foeticide. Letos kapelu můžete slyšet například v červnu na Czech death festu, na Adipocire & Leucaemia carnival Open Air a Apocalyptic Form of Death.

bandzone.cz/heavingearth

REPULSE

Čtyři mladíci ve věku 14-21 let tvoří metalovou partičku Repulse z Prahy. Kluci začali tvořit v září 2009, v kompletní sestavě však byli až dubnu 2010 a od června téhož roku koncertují po celé republice i na Slovensku. Původně se muzika měla ubírat thrash metalovými vodami ale podle jejich slov se nakonec vyvinuli do moderního thrash metalu s prvky deathu a metal-core. Zahráli si na Rockfestu, v Exitu Chmelnice společně s rakouskými The Last Warning. Kapela momentálně nahrává EP, které by mělo spatřit světlo světa v létě 2011.

bandzone.cz/repulse