Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2012 - Šestý ročník

DEBUSTROL

Jejich hudbu sám Kolins definuje jako „ultra mosh“. Kapela Debustrol české metalové vody brázdí už mnoho let. V prosinci roku 1986 ji založil zpěvák a kytarista Kolins a bubeník Melmus.
Desku Pád do hrobu mrtvol, kterou pokřtil TORR v Mladé Boleslavi, se za první týden prodává 1000 kousků, celkově pak 6000. V roce 1998 hraje Debustrol jako předkapela legendy Iron Maiden v Malé sportovní hale. V létě 99 skupina účinkuje na několika festivalech, připomeňme třeba ten V Rimavské Sobotě v červenci, kde na Debustrol přišlo zapařit 15000 fanoušků.
Kapela nahrála za poslední desetiletí spousty úspěšných desek jako např. Vyznání smrti (2003), Přerushit! (2005), Rwanda (2009). Proto určitě nesmíte chybět a připomenout si s klukama několik dobrých kousků nejen z těchto desek.
Po několika personálních změnách hraje Debustrol ve složení Kolins-zpěv a kytara, Herr Miler-bicí, Zed – baskytara a Trifid – kytara.
V rámci Debustrol Massakrr tour se kapela zastaví i na našem festivalu v Týnci nad Labem.

bandzone.cz/debustrol

ROOT

"ROOT... KOŘEN… Mohutný, pokroucený, do stran široce rozvětvený, do hloubky pevně zavrtaný, zvrásněný věkem, přesto však stále plný plodné mízy, na vrcholu svých sil. Takový je náš KOŘEN…tedy ROOT."
Kapela, kterou ani netřeba představovat. Její prvopočátky sahájí až do roku 1987. Během několika let si kapela dokázala vybudovat pevnou pozici nejen u tuzemských, ale i zahraničních fans. Jest také pravdou, že kapela má za sebou velice bohaté koncertní i studiové zkušenosti. V čele s démonickým zpěvákem Jiřím "Big Bossem" Valterem, který je taktéž tvůrcem textů ROOT, kapela na pódiu působí jako jedna velká, všesmetoucí mašina, řítící se přímo z jámy pekelné. Díky dlouholeté praxi a nabitým zkušenostem nám tedy ROOT zprostředkovává nezaměnitelný hudební materiál, který v sobě místo nesmyslného tlachání vždy skrývá smyslnost, nápaditost, mystiku, ale hlavně originalitu, díky které získali velké jméno na metalové scéně a hlavně stejně velkou přízeň posluchačů, pro něž se slovo ROOT nestalo pouhou frází...

bandzone.cz/root

GOD DEFAMER

God Defamer zakládají v červnu 2008 bubeník Júl Rudy Strhak (ex-Moonfog, Bloodfeast) a René, později se přidává Alex Sucháček (Cortribe, ex-Dementor), Marián Letko na baskytaru a zpěvák Jaro Kyselica.
V prosinci 2008 vychází pětipísňové promo ve stylu moderního death metalu. V nákladu 600 ks slouží k propagaci mezi fanoušky, vydavatelstvími, a organizátory koncertů. Svůj první koncert God Defamer odehrál v bratislavském klubu Randal o rok později.
V lednu 2010 kapela nastupuje do studia Grapow Studios a pracuje na svém debutu, o produkci a samotné nahrávání se staral Rolandd Grapow (Masterplan, ex-Helloween). Na CD najdeme 1o skladeb, které se stylově řadí k progresivnímu death metalu. V lednu 2012 zahájili God Defamer Last Tour On Earth po klubech na Slovensku a v Polsku.

bandzone.cz/goddefamer

ASSESSOR

Píše se rok 1989,kdy se po pádu režimu do popředí hudební scény dostávají do té doby undergroundové metalové styly jako thrash, death, black, což je podnětem ke vzniku řady hudebních těles tohoto zaměření. Skupina ASSESOR(soudní přísedící) je toho dokladem a brzy se dostává se svojí tvorbou do první linie českého extrémního metalu.
Zatímco českému metalu vládly díky demo nahrávkám skupiny Törr, Debustrol, Root, Kryptor či Krabathor, vesměs na sebe upozornivší na památných Death Metal Session, Assesor svého věhlasu dosáhl především po vydání LP Invaze. Na jaře 1990 to byla právě tato deska, která předběhla Armageddon od Törru a Thrash the trash od Arakainu a byla první nářezničinou, která na území bývalého Československa vyšla.
Snad pod vlivem comebacků Moriorru či Kryptoru zkusil Jarda na jaře 2006 kapelu oživit, ale po pár nepříliš povedených koncertech chytil laso od Moriorru a za Assesorem se opět zavřela voda. Až v roce 2009 dochází k opětovnému zmrtvýchvstání a ve složení: Jarda Pelán – kytara a zpěv, Víťa Rampas – bicí, Richard Abraham – basová kytara, Jarda Pracna – kytara a Michal Roháček – zpěv kapela začíná úspěně tvořit a objevuje se na řadě významných hudebních akcí. Píše se rok 2010 a Assessor (dochází k úpravě názvu) má připraven nový materiál, který hodlá v nejblišší době vydat na CD.

bandzone.cz/assessor

ELYSIUM

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu. Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající cd Curiosity, které obsahuje sedm skladeb nesoucí se v duchu thrash-metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný pak na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající cd s názvem Private Hell. Toto cd se dá zařadit již do stylových vod technického thrash-death metalu.
Rok 2008 přinesl spousty koncertů a sklízení ovoce z alba Private Hell. Za zmínku stojí probojování se do desítky nejlepších v soutěži o předkapelu Iron Maiden s písní Present of speed. Nové CD s názvem Nine ways to leave vychází koncem roku 2009 jako příloha časopisu Pařát. Následují rozhovory na několika rádiích a TV Očko. Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé Elysium členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.

bandzone.cz/elysium

FEEBLE MINDED

První ohlasy se datují již z roku 1998, kdy kapela nahrála kazetu Meanwhile We´re Alive. Následující rok již kluci koncertují v plném proudu a přidává se Erik (kytara). Vychází promo CML-5 obsahující pět nových skladeb nahrané doma.
Osobité death skladby s občasnými grindovými výjezdy umožňují kapele více příležitostí ke koncertování na spoustě akcí. V roce 2001 vychází Hate Feeling jako split s Limits Of Nescient. Kapela začíná hojně koncertovat, nejenom v Čechách. Erikův post zaujímá nový kytarista Banjo a ke konci roku se začíná zkoušet s živým bubeníkem Davidem. Vychází placka My Anorexia na které kluci sklízejí i na koncertech dobré ohlasy.
Pernicious Intergrowth vychází koncem roku 2009, dočká se kladného hodnocení na většině českých webzinech. Kapela se zůčastní rozhovoru v pořadu Hard and Heavy na rádiu Beat. Nahrává skladbu Právo chcípnout na tribute Debustrolu, který vychází jako příloha časopisu Pařát.

bandzone.cz/feebleminded

LEGION

Počátky kapely Legion se datují do roku 1996 (dříve Gutted a Krematorr). Momentálně hraje kapela v sestavě Zdeněk "Z" Kuchař - kytara, chropot a vřískot, Roman "Touster" Studený - basa, chropot a vřískot, Michal "Hevimetal" Fedorco - bubny/plechy, hulení.
Za dobu svého působení vydala již několik alb: Normal is not to believe... (1997), Christians (1998), Death is not enough (2002), Xenophoby (2009). Pro zajímavost uveďme že kapela zkoušela v prostorách společenského sálu nebo v klubovně a v kabinách fotbalového mužstva F.K. SLOVAN. Od roku 1998 pořádá Legion v Lysé nad Labem festival UndergroundMania, který se původně odehrával v hospodě U Zeleného stromu, později v klubu Mango.
Legion měl tu čest zahrát si s kapelami jako Vader (PL), Grave (SWE), Resurrection(USA), Pessimist(USA), Solace of Requiem(USA), v českých vodách je to pak Krabathor, Root, Törr, Isacaarum, Pandemia, Fleshless atd.

bandzone.cz/legion

COWARD

Bratři Rybečtí v roce 1989 zakládají spolu Michalem Bláhou trio s názvem BORDEL, které později přejmenují na CYKLON B. Po dvou letech kapela mění název na COWARD. V roce 1995 nahrávají ve studiu Benas první nahrávku s názvem "Exit", v červnu 1997 vychází pod křídly Taga records deska druhá, Earth Gravitation, a kapela začíná koncertovat. Na jaře roku 1999 se Coward vrací zpátky do studia. Ve studiu Power v Kynšperku nad Ohří nahrává Coward CD The Gate of Immortality, které vychází rok po natočení u Vaško Music. V roce 2008 začíná Coward zpívat česky, vzniká CD Hysterie. Kluci CD podporují koncerty a natočením čtyř videoklipů (ke shlédnutí na tytrubko). Nyní se kapela vrátila zpět k angličtině, takže se předělávají písně staré a zároveň se pracuje na nové tvorbě. Coward odehrál zhruba 850 koncertů, a to nejen u nás, ale i v Litvě, Lotyšsku, Německu, Švýcarsku, Slovensku, Francii a Itálii. Dnešní sestava hraje ve složení Fazy- zpěv,Karel Halla- basa, Martin - kytara, Ropucho – bicí. 27. dubna letošního roku Coward pokřtil po dvaceti letech své existence v klubu Rockstar ve Stříbře nové CD Reunion, takže se máme určitě na co těšit.

bandzone.cz/coward

THE HAPPY PISCHCOTS

Piškoty vznikají v roce 1994 ve stříbrném městě Kutná Hora. Kluci hrají v sestavě Jiří Franc (kytara, řev), Vlastimil Patcelt (baskytara), Štěpán Vavrek (kytara) a Radek Volf (bicí). První demo z roku 1996 nahrály Piškoty sami, a na kazetě už ho má dnes snad jenom Láďa Špína. Druhý počin se jmenuje Rybí maso, a k vidění je i klip ke stejnojmenné vánoční písničce.

bandzone.cz/thehappypischcots