Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2013 - Sedmý ročník

X-CORE

Kapela X-CORE vznikla v roce 1998, kdy šlo čistě o garážový projekt. Zvrat nastal v roce 2001, kdy skupina natočila první promo CD s výborným zvukem a pozitivními reakcemi od fans i recenzentů. Rok 2003 přinesl první album nesoucí název Tobě Bestie, díky kterému se daří prorazit na velké festivaly v ČR, ale i SR, kluby kapele padají k nohám a začíná se mluvit o větším seskupení. Po nutných změnách na postu bubeníka, natáčí v roce 2006 druhé CD The Split. Natáčí klip Respekt, který vyhrává hitparády v TV a progresivně se vrhá do stylové rozmanitosti, kterou projeví na EP Between Heaven and Earth z roku 2007. Plány míří vysoko a kapele v plné síle se zdaří v rámci tour objet západní Evropu po boku kapely Pro-pain. X-CORE roku 2008 nahrává převratné album In Hell, pod taktovkou Rolanda Grapowa (Ex Helloween, nýnější Masterplan). Hostem v písni Red Rivers je zpěvák skupiny Pro-pain Gary Maskil. Natočí se klip k songu In Hell a klip k songu Anything You Want. Zdaří se druhé tour po boku kapely Pro-pain a X-CORE projíždí země balkánu. Rok 2009 přináší české tour po boku skupiny Sepultura. V roce 2011 vydává kapela album Life and Stuff. V písni I Love My Schizophrenia se objevuje jako host zpěvák skupiny Sepultura. X-CORE projíždí k albu Life and Stuff celou ČR i SR, vrhá se na všechny významné festivaly a jako bonus vyráží na tour po boku skupiny In Flames.

bandzone.cz/xcore

SUBURBAN TERRORIST

Tato grupa se začala formovat v květnu 2001 v hardcorovém duchu. V roce 2002 a 2003 vznikají dvě dema, které se už začínají nést v tvrdším a techničtějším duchu. Následuje delší pauza z důvodu odchodu většiny členů do zahraničí, aby se na konci roku 2004 dali opět dohromady v pozměněné sestavě. Bubeník (Ľuboš) a druhý kytarista (To2my) oslovili kytaristu Rada z kapely Affront, a začínají prosazovat tvrdší, rychlejší a o dost techničtější hudbu pohybující se na hraně death metalu. Následuje odchod Rada z osobních důvodů a jeho post hned zaujímá Mateja též z kapely Affront, který navíc projev obohacuje o zpěv. V žilách kapely teď koluje čistý death metal. Rok 2007 přináší třetí promo RESPECT IGNORANCE PROVOCATION, které vyšlo jako split CD s českými Sepsis u Grodhains production. Následují koncerty nejen na Slovensku ale i v jiných evropských státech. V roce 2010 nahrávají kluci album CUT-THROAT FROM THE WORLD OF OBSESSION v moravském studiu Shaark o jehož produkci se postarali mistři z polského studia Hertz. Post basy zaujal Matej (ex-Moonfog). Cd vychází 28.3.2012 u Gothoom production.

http://bandzone.cz/suburbanterrorist

ELYSIUM

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu. Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající cd Curiosity, které obsahuje sedm skladeb nesoucí se v duchu thrash-metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný pak na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající cd s názvem Private Hell. Toto cd se dá zařadit již do stylových vod technického thrash-death metalu.
Rok 2008 přinesl spousty koncertů a sklízení ovoce z alba Private Hell. Za zmínku stojí probojování se do desítky nejlepších v soutěži o předkapelu Iron Maiden s písní Present of speed. Nové CD s názvem Nine ways to leave vychází koncem roku 2009 jako příloha časopisu Pařát. Následují rozhovory na několika rádiích a TV Očko. Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé Elysium členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.

bandzone.cz/elysium

SUFFOCATE WITH YOUR FAME

Kapela vznikla v polovině letních prázdnin 2009 v Černošicích sjednocením dvou jiných černošických skupin False Hope a Back to Grape pod názvem Suffocate With Your Vomitus. Za šest týdnů vytvořila kapela původní repertoár a hned následovaly první koncerty. Od května 2010 začali SWYV vystupovat v šestičlenné sestavě, čímž posílili svůj hudební projev i pódiovou show. V srpnu 2010 natočili svůj debut s názvem EP 2010. Posíleni velkou řadou koncertních vystoupení (i po boku známých zahraničních kapel) se SWYV přihlásili do druhého ročníku soutěže MetalGate Massacre, kde postoupili do finále a v květnu 2011 soutěž vyhráli. Získali tím jako první cenu možnost natočit album u MetalGate Records, kterou využili a plánovaný The New World Order se stal skutečností. Současně s natáčením alba si kapela změnila název na Suffocate With Your Fame (SWYF).

bandzone.cz/suffocatewithyourfame

I WARNED YOU

Tato nářezovka vznikla v Chodově roce 2010 po rozpadu kapely F.O.E.D.. Zakladateli byli bubeník Franz (ex-F.O.E.D.) a ex-basák Cutterred Flesh Roman. Na posty kytaristů se následovně přidávají Fery (ex-F.O.E.D) a Vitalij (Pandemia, Cutterred Flesh). Po krátké době Romana vystřídal Tom a jako zpěvák se nakonec usadil Franta. V roce 2011 kapela nahrává dvouskladbové demo ve Vyškovském studiu Davos a začíná svůj materiál předvádět na pódiích.Koncem září 2012 IWY nahrávavá v Davosu aktuální materiál na CD, které 18.12. 2013 vyšlo pod Pařát magazine & productions. Na nové nahrávce je slyšet nový zpěvák Maza. Celkem deset songů se nese ve stylu modernějšího melodického metalu s vlivy death/core. Materiál se skvělým zvukem mapuje vývoj kapely a je znát, že kluci už toho mají dost za sebou. Velkým úspěchem je, že píseň PRAY se dostala na kompilaci zahraničního magazínu Terrorizer (US & UK), který vydává v posledním čísle kompilaci kapel ze středu a východu Evropy.

bandzone.cz/iwarnedyou

CRUEL

Skupina CRUEL vznikla v květnu roku 2002 na troskách dvou regionálních kapel. Od počátku začala pravidelně koncertovat v klubech i na festivalech a po ustálení sestavy a vyřešení hudebního směřování nachystala pro vnímavé posluchače v roce 2008 debutovou nahrávku "Ekvilibrium", která sklidila nadšený ohlas a výborně si vedla i ve výroční anketě Břitva 2008. Snaha o posunutí hudebního výrazu souboru vyvrcholila na počátku roku 2011 příchodem sólového zpěváka, se kterým jako první počin vychází v roce 2012 akustické EP "Krutá tráva", nejen pro představení nového hlasu, nýbrž i odlehčené koncertní verze, kterou jsou jinak hřmotná vystoupení skupiny již pár let prokládána. Příprava na druhé řadové album je v plném proudu.

bandzone.cz/cruel

BORN IN PRIPYAT

Kapela vznikla původně jako sólový projekt "Bárta" (Neurotic Machinery) na konci roku 2007. Po roce připravování materiálu se zformovala plnohodnotná kapela v čele s frontmanem Bekendem (Momma Knows Best) a jeho sestrou Maki a přišlo první nahrávání EPčka s názvem "Songs from Pripyat", které sklidilo úspěch jak u fanoušků, tak i u kritiky. Po několika úspěšně odehraných koncertech se kapela přihlásila v roce 2009 do soutěže Česká Rocková Liga, kterou vyhrála. Otevřela se tak cesta k dalším zajímavým koncertů a festivalům a poprvé jsme byli pozváni do Chebského rádia Egrensis. Byl to také impulz k vytváření nového materiálu a natočení prvního videoklipu. Během tohoto období nás opustil kytarista "Kvása" a do kapely přišel "Looser" (ex – Beat the Odds).
V roce 2010 jsme odjeli úspěšné Česko-Moravské minitour s kapelami "Sic Engine" a "Sunset Trail". Ještě téhož roku se vše hroutí. Kapelu opouští kytarista Looser a oba zpěváci "Bekend" a "Maki". Po neúspěšném hledání náhrad kapelu rozpouštíme.
Ke konci roku 2012 vysvitlo světlo naděje. Do kapely přichází mladý nadějný kytarista "Alesh" a post zpěváků obsadil "Rasty" a po jeho boku zpěvačka "Deniew". Vše začíná od začátku. Připravený materiál na 2. CD se smetl ze stolu a začala příprava nového materiálu a připravujeme se na natáčení nového alba a pomalu se opět vracíme na pódia.

http://bandzone.cz/borninpripyat

ALL FRIENDS DEAD

Z původní sestavy je v dnešní AFD zpěvák Fanda Jaroš, který si krom zpěvu přibral ještě obsluhu synthetizeru a basista Marek Gerlich. K zakládající dvojici se připojil kytarista Jan Špeta a bubeník Zděnda Bělohlávek. Nyní se nachází ve stadiu hledání nového stylu a zvuku, inspiraci hledají především mimo metalové škatulky a snaží se odkazovat na popartové dobové kontexty.

bandzone.cz/allfriendsdead