Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2014 - Osmý ročník

HYPNOS

Tuto death-metalovou mlátičku založilroku 1999 Bruno (baskytara, zpěv) poté, co opustil skupinu KRABATHOR, hned ho doplňuje i bývalý kolega Pegas (bicí). Následujících pět let se kapela věnuje intenzivnímu koncertování po celé Evropě a natáčí tři alba, z nichž jsou dvě nahrány uznávaným producentem Harrisem Johnsem (SODOM, TANKARD, PESTILENCE, KREATOR, HELLOWEEN)
Koncem roku 2009 Bruno a Pegas začali opětovně zkoušet. Výsledkem bylo natočení MCD “Halfway To Hell”. Doplněni o kytaristu Igorra (baskytarista ROOT), HYPNOS odehráli comebackové vystoupení na festivalu Brutal Assault.
Vedle koncertování byl celý rok 2011 věnován psaní materiálu pro nové album, které bylo natočeno v říjnu ve studiu SHAARK s norským producentem Børge Finstadem (MAYHEM, IHSAHN, ARCTURUS). Album nazvané “Heretic Commando / The Rise Of New Antikrist“. Na jeho podporu byl natočen videoklip ke skladbě „Inverted“.
HYPNOS za svou kariéru odehrál více než 230 koncertů se skupinami jako BEHEMOTH, NAPALM DEATH, VADER, MORBID ANGEL, DYING FETUS, ENSLAVED, THE CROWN, PUNGENT STENCH, OBSCENITY, HAEMORRHAGE atd.

hypnos-cz.com / facebook / reverbnation

SEPULTURA REV.

Kluky z TORTHARRY netřeba anipředstavovat. Kapela vznikla na začátku roku 2004 ve složení Dan - kytara zpěv, Mart - basa, zpěv a Mazadlo - bicí. V průběhu přípravy repertoáru byl v červnu 2004 přibrán do kapely druhý kytarista Máca. První ukázkové vystoupení bylo odehráno ve zkrácené podobě na letním festivale Velký Dřevíč Fest 2004, na němž kapela zaznamenala velice slušný ohlas a další vystoupení byla neméně úspěšná. Dne 02. 12. 2005 přichází první radikální změna v sestavě kapely. Od bicích odchází Mazadlo a nastupuje nový neméně kvalitní a velice talentovaný Jirka Rosa alias Panther, který dříve působil společně s Mácou v kapele AVENGER rock. Panther pochází z města Červený Kostelec a první koncerty odehraje již po novém roce. V současné době je již připraven kompletní program, který čítá cca 20 skladeb z celé historie slavné SEPULTURY. Délka vystoupení je hodinu a půl a všem fanouškům geniálních Brazilců náš revival vřele doporučuji!!! OPRAVDU VĚRNÝ A DOKONALÝ!!! V roce 2010 kluci odehráli nezapomenutelné vystoupení s Derrickem Greenem (SEPULTURA) v legendární pražské putice "Na Slamníku". Koncert proběhl k příležitosti 50. výročí narozenin Zdeňka Poledníka (tchána Derricka).

sepultura.czweb.org

ELYSIUM

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týncenad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu. Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající CD “Curiosity“, které obsahuje sedm skladeb nesoucí se v duchu thrash-metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný pak na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající CD s názvem Private Hell. Toto CD se dá zařadit již do stylových vod technického thrash-death metalu.
Rok 2008 přinesl spousty koncertů a sklízení ovoce z alba “Private Hell“. Za zmínku stojí probojování se do desítky nejlepších v soutěži o předkapelu Iron Maiden s písní Present of speed. Nové CD s názvem “Nine ways to leave“ vychází koncem roku 2009 jako příloha časopisu Pařát. Následují rozhovory na několika rádiích a TV Očko. Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé ELYSIUM členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.

elysium.cz / facebook / bandzone

DOOMAS

Kapela DOOMAS vznikla roku2006 a hned nahrává úspěšné promo s názvem “Lost Angels“, které se setká s úspěchem nejen na Slovensku, ale i v zahraničí. DOOMAS se začíná věnovat koncertování a v roce 2008 vychází první placka nesoucí název “Seven Sins“. O produkci se postará osobně Roland Grapow (Ex HELLOWEEN, nynější MASTERPLAN). Ohlasy na prvotinu jsou kladné, i když kapela stále bojuje s personální obměnou. Koncertní činnost pokračuje na půdě Slovenska, Česka, Německa a Rakouska.
V roce 2012 se klukům konečně zadaří a v kapele již působí stálá sestava členů, následuje druhý dlouhohrající počin nesoucí název “LaMuerte“. Na tomto počinu se podílí i bubeník Pegas s kapely HYPNOS a datum vydání bylo stanoveno na přelom roku 13/14 v podobě klasického CD i ve verzi exkluzivního digipacku u vydavatelství Gothom Production.
Na koncertě se můžete těšit na strhující show a poctivý atmosférický gothic-doom.

doomas.com / facebook / bandzone

FOB

Počátky kapely F.O.B. se datují až k roku 1995.Stylově se původně pohybují na pomezí thrash-death-doom. Kapela zkouší, koncertuje a zároveň připravuje materiál. MC "blame?" (2000) je jakýmsi mezníkem v historii kapely a ukazuje, jakým směrem se kapela bude v budoucnu ubírat. Svá první tři alba "Follow The Instructions", “Default” a "The Dice - Seventh dot for certain victory" vychází pod záštitou IFA Records.
V lednu 2009 byl natočen klip ke skladbě FROZEN z nové desky. Klip byl odvysílán několikrát v TV Óčko, v pořadu Madhouse. Mediálním úspěchem bylo nasazení a odvysílání klipu Frozen v České Televizi na kanálu ČT2 v pořadu Pětka v Pomeranči, kde se klip udržel díky hlasování diváků 3 týdny. Kapela odehrává spousty koncertů v Čechách, na Slovensku a Rakousku.
Nové CD “Tomorrow ́s Fires” vyšlo 9.4. 2011 pod hlavičkou labelu Metalgate společně s klipem k písni Rain of Thoughts. Na začátku roku 2012 přichází do kapely posila v podobě kytaristy Daniela a kapela připravuje materiál na další, již pátou, desku. "Reap What You Sow" vychází 1. 3. 2013 jako příloha renomovaného časopisu Spark. Mix a mastering obstaral v petrohradském studiu Post-Organic Records Leonid Shipelik, známý také svou prací s metal-core kapelou MY AUTUMN.

fob.cz / facebook / bandzone

DEATHSTAR

Kapela DEATHSTAR byla založena vlednu 2006 z trosek mosteckých kapel. Stejně jako mnoho kapel následovali různé strasti a porodní bolesti v podobě personální změn a prvních demonahrávek.
Na jaře 2009 se karty obrátily ve prospěch kapely. Příchod nových stálých členů vnesl nový vítr do plachet. Nová sestava kapely tak až do března 2010 rozdělila svoji pozornost mezi přípravu nových skladeb a slušnou dávku koncertování. Tentýž rok vznikl první studiový dlouhohrající počin “Golden Feathers“. Tato CD později vychází u Werewolf Records, v běžné i digipack verzi. To celé podtrhuje četná koncertní činnost na klubových i festivalových prknech.
V roce 2013 vychází druhá řadová deska “Beyond All Fears“ a kluci se po hlavě vrhají i za hranice Čech. Milovníci melodického deathmetalu s prvky klasického heavíku si přijdou na své.

facebook / bandzone / YouTube

SEPSIS

Píše se rok 2002 a dva kluci z Mělníku, serozhodnou dát dohromady kapelu s názvem SEPSIS. O dva roky déle se po četných personálních obměnách sestava konečně ustaluje anásleduje dost koncertů, tvorba nových songů, turné po Slovensku. Díky tomuto vývoji dochází k uvolnění atmosféry a tvorbě "rodinné pohody".
V roce 2006 bylo nahráno CD “Ritual Sacrifice”, doprovázeno četnou koncertní činností. Ke konci roku přichází změnit loga a zamyšlení kam celou kapelu posunout.
EP “Collection of Body (P)Arts“ vyšlo v březnu 2008 u Coyote Records v Rusku a pro Čechy a Slovensko vyjde v červenci 2008 u Grodhaisn Production jako split se SUBURBAN TERRORIST (SK). Na tomto EP se prezentuje nový frontmen Laky.
Koncem listopadu 2009 konečně vychází dlouho očekávané album “With No Mercy“ pod hlavičkou Metal Age Productions. Následuje tour s kapelami STIGMA, AMOK a ELYSIUM. Poté kapela ještě dva roky funguje, aby si nakonec dala tvůrčí pauzu.
V lednu 2012 se daří postavit kapelu SEPSIS na nohy. V obnovené sestavě je nahráno EP “Dawn Before The Light.“

sepsiscz.bandcamp.com / facebook / bandzone

HATE IS BEAUTIFUL

Mladičkákapela HATE IS BEAUTIFUL je na prknech pódií teprve od roku 2011. Neznamená to však, že by se jednalo o nějaké zelenáče. Kluci si za svou kariéru zahráli se špičkami české scény a pomalu, ale jistě se dostávají do podvědomí tuzemského publika.
Jak uvádějí na svém webu, jejich groupa není nic jiného, než parta běžných českých neurotiků, choleriků a absolutních maniaků, kteří se rozhodli zabojovat proti omletým cover verzím dnešních komerčních interpretů.
Hlavním záměrem je ukázat fanouškům, že nenávisti je na světě zapotřebí, protože jinak by neexistovala satisfakce a odplata. Názory korespondují s texty jejich písní, kde se snaží svým posluchačům otevřít oči a naservírovat realitu v podobě poctivého hardcore - crossoveru, protože v dnešním světě bohužel mnoho lidí problémy radši nevidí nebo je přehlíží na úkor svého pohodlí. Nebuďte ovce a nebojte se vyjádřit svůj názor. HATE IS BEAUTIFUL je tady!

hateisbeutiful.cz / facebook / bandzone