Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2015 - Devátý ročník

MASTER

Kapela MASTER v čele se zpěvákem a zároveň baskytaristou Paulem Speckmannem netřeba ani představovat. Společně s legendou DEATH byl totiž i on jedním z prvních průkopníků death metalu. Začátky kapely se totiž datují až do roku 1983, kdy Paul v Chicagu skládá první střípky skládačky jménem MASTER.
Po jistých porodních bolestech úspěšně vydávají v 90. letech debutové album “Master“ a následují ještě další tři alba zaštítěné především nahrávací společností Nuclear Blast.
Na přelomu tisíciletí se Paul přestěhoval do Uherského Hradiště, kde se stal členem KRABATHOR a v roce 2002 natáčí pod hlavičkou Master s členy KRABATHORu pátou desku “Let's Start A War“. Poté se k Paulovi připojili Aleš Nejezchleba a Zdeněk Pradovský, které můžete znát z thrashmetalové úderky SHAARK.
Kapela se stále věnuje hojné koncertní činnosti a to po Evropě i USA. V čele s Paulem Speckmannem patří MASTER mezi světově významné skupiny, a jsme rádi, že Vám můžeme naservírovat řádnou porci poctivého death metalu právě na letošním ročníku festivalu Týnecký Mazec.

master-speckmetal.net / facebook / youtube

KRYPTOR

Pražští KRYPTOR patří již delší dobu ke stálým a slavným pojmům české metalové historie. Po dvou nečekaně úspěšných a dodnes vyhledávaných demosnímcích "Neřest A Ctnost" (1988) a "Zvratky A Krev" (1989) následovalo v roce 1991 vydání prvního alba "Septical Anaesthesia". Debut již znamenal jasnou profilaci hudebního a výrazového směřování KRYPTORu, čerpající převážně z thrash metalové vlny druhé poloviny 80. let, představované soubory jako SLAYER, KREATOR, METALLICA, smíšené s hardcorovou agresivní nadsázkou známou např. od D.R.I., CRYPTIC SLAUGHETR nebo S.O.D..
Na sklonku 1991 vychází druhé album "Time 4 Crime", které v roce 1993 následuje "Greedpeace". O čtyři léta později vydal Multisonic živák "Na Východní frontě boj".
Ke konci roku 2004 odchází Pípa a nastupuje staronový zpěvák Michal, zakládající člen KRYPTOR z roku 1987 a později též frontman skupiny ASSESSOR. Rok 2006 přinesl další oživení v podobě návratu dalšího původního člena, kytaristy Tomase, Michalova bratra - dvojčete. Kapela se tedy objeví po 9 letech na prknech festivalu Týnecký Mazec.

kryptor.us / facebook / bandzone

ARMADA

Mexická partička ARMADA hrající death metal byla založena roku 2009 a za dobu své existence se už podívala do různých koutů několika kontinentů. Po sérii úspěšných koncertů po domácím Mexiku a USA se již několikrát účastnili i akcí po Evropě, a ani v Čechách nejsou poprvé. Na kontě mají debutové LP “Rebellion My Religion” vydané v roce 2014, kterému předcházelo tří písňové promo “We Were Born To Die”, jehož titulní skladba se objevila ve filmu Cannibal Fog.
Je vidět, že hoši nejsou aktivní jen na koncertech, ale celkově je pro ně ARMADA víc než koníček, ARMADA je jejich životní styl a proto si určitě nenechte ujít jejich zajímavé vystoupení.

facebook

ELYSIUM

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu. Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající CD “Curiosity“, které obsahuje 7 skladeb nesoucí se v duchu thrash metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající CD s názvem “Private Hell“. Toto CD se dá zařadit již do stylových vod technického thrash death metalu.
Rok 2008 přinesl mraky koncertů a sklízení ovoce z alba “Private Hell“. Za zmínku stojí probojování se do desítky nejlepších v soutěži o předkapelu IRON MAIDEN s písní Present of speed. Nové CD s názvem “Nine ways to leave“ vychází koncem roku 2009 jako příloha časopisu Pařát. Následují rozhovory na několika rádiích a TV Óčko. Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé ELYSIUM členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech.
Konec roku 2014 se odehrává v duchu personálních změn a to na postu bubeníka a zpěváka. Kapela tím dostává mnohem tvrdší ráz a blíží se více do death metalových vod. Koncertní činnost nebyla přerušena, pracuje se i nadále na písních pro novou fošnu.

elysium.cz / facebook / bandzone

DYSANGELIUM

DYSANGELIUM vznikli v polovině roku 2011. Formace se ustálila koncem téhož roku, a skládá se ze srdcařů, které můžete znát z kapel KLAN, SABATHORY, SINSIDE nebo ZORDON. To samo o sobě napovídá, že nepůjde o partu zelenáčů. O tom svědčí i to, že mají za sebou již dvě alba a to “Maniachrist“ a “Holykaust“. K těmto deskám bylo vydáno spousty kladných recenzí, což hochy jen utvrzuje v tom, že jsou na správné cestě k úspěchu.
Příčinu úspěchu vidí v tom, že hrají hudbu, pro kterou jsou nadšeni a to i přes to, že nepatří k mainstreamu. Nejde tedy o žádné šampónky s načísnutou patkou, 50 strunami houpajících se v rytmu kalkulátorových variací na nesmysl, ale o starou dobrou porci poctivého death thrash metalu se špetkou blacku. Kluci rozhodně nemají nouzi o vystoupení, můžete je znát z prken pódií festivalů jako je Aggressive Music Fest nebo Gothoom.

facebook / bandzone / reverbnation

BRUTE

Slovenští BRUTE spatřili světlo světa v prosinci 1998. Na jaře 2000 nahrává svoje první demo "Fetus of evil" a tentýž rok se rozpadá. Po osmileté pauze se zakládající člen Steve (ex-MORTURA) snaží o vzkříšení alespoň v podobě projektu jednoho člena. V únoru 2008 tedy vzniká nové promo "Furious pictures and agony". Do roku 2010 se na základě vizí lídra konečně formuje sestava a v březnu 2010 vzniká nové, tří písňové promo "Inhuman seed of terror". Po pár měsících se konečně kapele daří obsadit i bubenickou stoličku. V létě 2011 se ještě otřese post kytaristy, ale kapela už konečně začíná hrát v plné síle a pevné sestavě. Roku 2011 nahrává debutové album "Sophisticated atrocity", které vydalo na jaře 2012 Nice To Eat You Records.

facebook / bandzone

MORTIFILIA

Tak tuhle death metalovou mlátičku ze Sušice netřeba ani představovat. MORTIFILIA vznikla v roce 1998 a od té doby se věnuje četnému koncertování. Na kontě má na 300 koncertů v klubech i na věhlasných festivalech, nespočet kompilací, tři demo CD, jedno SP a tři plnohodnotná alba - první dvě jsou vydána španělskými Mondongo Canibale Records - v roce 2005 “Redemption“ a o tři roky později “Embrace“.
Na podzim roku 2012 vyšel u tuzemského labelu Magick Disk Musick zatím poslední počin kapely, album “Fate“, které vyšlo i ve vinylové podobě. Od roku 2014 MORTIFILIA pod záštitou MF Production pořádá open air festival Metal Madness.

mortifilia.cz / facebook / bandzone

KOUDELNÍKŮV SYN

Partička nadšených metalistů je jak již název napovídá, z Kutné Hory. Kořeny historie prazvláštním způsobem sahají až někam k roku 2002. Avšak místní black metalovou scénu zcela ovládli a není se čemu divit. KOUDELNÍKŮV SYN se totiž skládá z elitních kutnohorských hráčů a je to znát. Svým propracovaným black metalem dostávají do kolenou každého posluchače.
Doposud kapela vydala tři placky a to “R.L.S.“, “Obhajoba smrti“ a zatím poslední “Pekelný kočár“. Není snad náhodou, že na každém CD je 6 písní :-) a na posledním bonus. Máte-li tedy rádi dobře zvládnutý a technicky propracovaný black, tito pánové vás zcela jistě nakopnou. Žhavou novinkou je, že post zpěváka převzal Michal Radoň, který kluky posunul zase o krok blíže k již dokonalé dokonalosti.

facebook / bandzone