Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2016 - Desátý ročník

HATE

Tuhle death metalovou mlátičku netřeba ani představovat. Polská kapela z Varšavy vznikla v roce 1990 pod taktovkou Adama Buszkeho, který má Hate po celou dobu existence na svých bedrech. Během prvních pěti let vychází tři dema, na jejichž základě pak uzavírají první kontrakt s menší nahrávací společností Novum Vox Mortiis, u kterých vydávají debut "Daemon Qui Fecit Terram" a následně pak druhé "Lord Is Avenger".
Začátek nového tisíciletí se pro Hate nese v duchu příznivých událostí. O kapelu se začali zajímat vydavatelé ze zámoří a následně se prosazují i na území starého kontinentu. V roce 2004 vydávají placku "Awakening Of The Liar" u Listenable Records v Evropě a u Mercenary Music v USA. Album vyhrálo anketu v polském časopise Thrash' Em All.
Jejich posledním studiovým albem je zatím "Crusade: Zero", které vyšlo v lednu 2015 pod křídly Napalm Records, stejně tak jako jejich předposlední počin "Solarflesh" roku 2013.
Za dvacet let svého fungování u nás Hate odehráli nespočet koncertů. I přes občasné personální změny v sestavě Hate každopádně patří mezi stálice death metalové scény, neustále koncertují a vydávají velice kvalitní materiál. Je nám velikou ctí, že se nám podařilo ukořistit Hate do line-upu letošního jubilejního desátého ročníku festivalu Týnecký Mazec. Těšte se.

hate-metal.com / facebook / ReverbNation

COLP

Dalším účinkujícím na festivalu Týnecký Mazec je česká stálice Colp, jež vstala z popela thrash metalového seskupení Colporrhaphia z jižních Čech. Vznik se datuje již kolem roku 1991. Následují první demo nahrávky. V roce 1996 vydávají kazetové EP "Thoughts", které se hudebně ubírá do melodičtějších vod. V roce 1997 se definitivně kapela přejmenovává na Colp a nahrává debutové album "Can’t Escape", na kterém se jejich hudební projev přesouvá k progresivnímu trash metalu s HC prvky.
Díky tomuto posunu se Colp dostávají pod label Dead Fish Production a přichází prestižnější koncerty s legendami jako Pro-Pain, Gurd, The Spudmonsters, Crisis nebo Kickback.
Rok 2000 přináší pro Colp několik nabídek na tribute verze písní od Testament, AC/DC a Rammstein. V roce 2003 vydávají album "Submissive", po kterém následuje turné s Milošem Dodo Doležalem a Tortharry. Colp dále představuje studiové počiny "Fake" z 2006, o dvě léta později EP "Ultimate", "Masquerade" vydané v roce 2010 a EP "Philosophised", a to vždy v poctivém podání jihočeských řezníků. Kluky jsme samozřejmě mohli vidět na pódiích velkých festivalů a například i na hudební televizní stanici Óčko.

facebook / bandzone

POPPY SEED GRINDER

Deathoví Poppy Seed Grinder vznikají v roce 1997. Prvních větších ohlasů se jim dostalo až o pět let déle po vydání split CD "Talk Evolution" u Grodhaisn production. Následují vystoupení na největších českých festivalech Brutal Assault a Obsceme Extreme. Zároveň hoši startují koncerty po celé Evropě.
V roce 2005 vychází u Khaaranus Production debutové CD "Oppressed Reality" a kluci vyjíždí na evropské turné s Cropment ze země přesných hodinek a finskými Torture Killer. Tím získali možnost podívat se do zemí jako Německo, Dánsko, Belgie, Holandsko, Anglie, Francie nebo Švýcarsko. Dalším zajímavým úspěchem je vystoupení na No Mercy Festivalu, kde si zahráli po boku takových hvězd jako Cannibal Corpse, Kataklysm a Hypocrisy.
Podtrženo sečteno, kapela Poppy Seed Grinder je od té doby pravidelným účinkujícím na velkých českých festivalech. Koncertují po celé Evropě a výčet kapel a festivalů, na kterých si zahráli, by zabral celkem poměrně dost řádků této představovačky. Netřeba dál pokračovat. Stačí přijít a vychutnat si hudební zážitek.

poppyseedgrinder.cz / facebook / bandzone

ELYSIUM

Seskupení ELYSIUM pocházející z Týnce nad Labem se začalo formovat v létě roku 2003. Kapela se stylově ubírá směrem k techničtějšímu metalu. Na podzim roku 2004 ELYSIUM nahrává své první dlouhohrající CD “Curiosity“, které obsahuje 7 skladeb nesoucí se v duchu thrash metalu. K němu ještě klip k písni Slaughter of the innocent, vysílaný na TV Óčko.
Rok 2006 přináší pár změn v podobě doplnění postu druhé kytary a změnou zpěvu. Ještě téhož roku kapela natáčí v této sestavě nové dlouhohrající CD s názvem “Private Hell“. Toto CD se dá zařadit již do stylových vod technického thrash death metalu.
Rok 2008 přinesl mraky koncertů a sklízení ovoce z alba “Private Hell“. Za zmínku stojí probojování se do desítky nejlepších v soutěži o předkapelu Iron Maiden s písní Present of speed. Nové CD s názvem “Nine ways to leave“ vychází koncem roku 2009 jako příloha časopisu Pařát. Následují rozhovory na několika rádiích a TV Óčko. Začátkem roku 2010 se stávají kytaristé Elysium členy Schecter Community CZ/SK. Na jaře oznamuje svůj odchod z kapely bubeník Vašek Paštyka a v létě ho nahrazuje Pepa Spudil. Kapela jede dál a v zimě se uskuteční Schecter Tour 2010 po českých klubech. Následuje singl „Proximity Of Despair“ 2011 a pak třípísňové demo publikované na portálu Bandzone v roce 2014.
Konec roku 2014 se odehrává v duchu personálních změn a to na postu bubeníka a zpěváka. Kapela tím dostává mnohem tvrdší ráz a blíží se více do death metalových vod a také realizuje minitour na Slovensku. Únor roku 2016 konečně přináší nové EP "Chapter I: Beginning of the End", kde se ukazuje síla nového bubeníka a zpěváka. Sestava dále zkouší nové věci a v plné síle se chystá dobýt prkna kulatého ročníku Týneckého Mazce.

elysium.cz / facebook / bandzone

EMPYRION

Tahle parta z Nitry je sestavou opravdových profíků, kteří ví, co od hudby chtějí a taky co jí dát. Kluci Empyrion založili v roce 2011 snažíc se šířit zdrcující pravdu o vyhlídkách lidstva… to vše má vyjadřovat hudba i texty jejich skladeb. Hudební styl balancující na hranici death a black metalu s velice vyspělými a technickými riffy a pulsující basou doplňují rychlé a dynamické bicí s mohutnými klávesy a více než brutálním vokálem.
V srpnu 2012 Empyrion podepisují smlouvu s nahrávací společností Gothoom Production a světlo světa spatřuje debutové album "Mindshifter", které bylo nahráno ve studiu Ronalda Grapowa v ateliérech Zvolenské Slatiny.
Hoši mají za sebou zajímavé akce jako Topfest, Brutal Assaul, Gothoom Open Air Fest a na letošní rok je můžete kromě Týneckého Mazce vidět i na červenokosteleckém Czech Death Festu.

empyrion.eu / facebook / bandzone

MURDER INC.

Murder Inc. - mladá thrash metalová kapela z Berouna hlásící se ke klasikám nesmrtelného THRASH METALU. Po nucenných personálních změnách se sestava ustálila na Petr - basa zpěv, Lukáš - kytara, Fanda - bicí. První gig proběhl v květnu 2013 a od té doby kapela stihla odehrát v Čechách a na Slovensku téměř 100 koncertů. V loňkém roce si jistě splnila jeden ze svých snů, když se v pražké Chmelnici postavila na společné podium s německou speedovou legendou S.D.I.. Na kontě má jedno split demo s kapelou Valury, EP "Je čas zemřít" a čerstvou novinku EP "Povolení Zabíjet", která již vyšla pod křídly tuzemského labelu Support Undeground, který již stihl za svou krátkou existenci stihl do svojí stáje shromáždit zvučná česká i slovenká jména z pole thrash metalu. Za zmínku určitě stojí, že bubeníkovi Františkovi je teprve 16 let. Nedávno do kapely přišel nový člen Benjamin na post basy a Petr přesedlal na kytaru, takže parta začíná opět koncertovat s dvoukytarovým útokem! Kapela nehodlá v žádném případě v budoucnu slevit z koncertního a nahrávacího maratonu. V plánu je split počin se slouvenskou vycházejícíc hvězdou Acid Force a první dlouhohrající album, které by mělo vyjít na vinylu, čímž si členuvé Murder Inc. také splní jeden ze svých snů.

facebook / bandzone

MISFOLDED

Kapelu Misfolded založili v roce 2013 dvě úřadující frontmanky Jany a kytarista Honza. Styl hraní se postupně vyvinul do melodic-death metalu s charakteristickou interakcí dvou ženských vokálů v různých polohách. V roce 2014 kapela vydává první EP Isolated, které ale skýtá podstatně měkčí a melodičtější aranže než tvorba současná. Od té doby se Misfolded dostávají do povědomí díky účasti na větších metalových akcích jako Winter Metal Attack 2016, Extaza Silvestr Metal Night nebo jako support kapely Kryptor na turné po České Republice. Od roku 2014 pořádají Misfolded zimní festival Winter Metal Madness, který se zaměřuje na zajímavé celky melodeath-death-thrash scény v klubových podmínkách. Misfolded právě vydali své první plnodélkové album RESTLESS CONTINUUM, které si můžete poslechnout na jejich bandzone profilu.

facebook / bandzone

SUFFERING INCLUDED

Kapela Suffering Included vzniká roku 2010, kdy se torzo původních Suffering Included (Karel, Ungo)rozhodne zaklepat na dveře zkušebny v Roháčovce, kde doposud zkoušeli indivindi kytarista Norbert a bubeník Miško (také škopky v Legion). Po čase se Norbert rozhoduje k přesunu na Iberijský polostrov. Z kapely tak zůstává pouze trio a začíná se s tvorbou prvních songů v duchu old school thrash/death metalu. Počátkem roku 2011 je na Krumlovsku konečně odloven basák na šišku salámu a dva lahváče a nutno říci, že basák velice zkušený: Ganjalood (OTK, Morfin revival, Scvrklej mozek).
Kapela pokračuje ve skládání složitějších songů, více inspirovaných death-grindem. V roce 2012 přichází také první koncert a to hned na Strahově! Fakt! Koncertní působení pokračuje dále tempem zhruba 4-5 akcí ročně, co je na tak vytížené členy vskutku mnoho, a tak se v roce 2014 Ganjalood rozhoduje kapelu opustit. Jadrná trojka se ale nevzdává a na podzim 2014 se přesouvá do zbrusu nové zkušebny a pokračuje v další tvorbě techničtějšího rázu. Koncem roku 2015 je do kapelních řad zverbován jako basová výpomoc mistr Maroš Jurina, s nímž se kapela chystá na pódia na nadcházejíchích akcích v roce 2016.

bandzone

KILLERFACE

Kapela Killerface vznikla v roce 2009. V původní trojčlenné sestavě (Oči, Jozef K., Vlado) odehrává přes padesátku koncertů. Následně se však ukládá ke spánku z různých důvodů. Členové seskupení se tohoto času věnují jiným projektům.
V roce 2016 se Jozef (též člen Grinding Jesus Brothers) a Oči (Perversity) rozhodli zkusit kapelu oživit a dát jí trochu jinou formu. Díky tomu přibírají na palubu Fila (ex-Grassity, Alma Persona) na post zpěváka a Buba jako bubeníka.
Každý z těchto ostřílených hochů má na kapelu odlišný vliv, čímž vzniká směs grindu, hc a death-metalu. Kapela je ovlivněna skupinami jako Dying Fetus, Ahumado granujo, ACxDC či CONVERGE etc.
Killerface má v plánu do konce roku 2016 doplnit a nahrát materiál na plnohodnotné album. Další prioritou je živé vystupování a dostat tak kapelu více do podvědomí scény.

facebook / bandzone