Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2017 - Jedenáctý ročník

DEBUSTROL

Kapela Debustrol české metalové vody brázdí už mnoho let. V prosinci roku 1986 ji založil zpěvák a kytarista Kolins a bubeník Melmus. Desku "Pád do hrobu mrtvol", kterou pokřtili Torr v Mladé Boleslavi, se za první týden prodává 1 000 kousků, celkově pak 6 000. V roce 1998 hraje Debustrol jako předkapela legendy Iron Maiden v Malé sportovní hale. V létě roku 1999 skupina účinkuje na několika festivalech, připomeňme třeba ten v červenci v Rimavské Sobotě, kde na Debustrol přišlo zapařit neuvěřitelných 15 000 fanoušků. Kapela nahrála za poslední desetiletí spousty desek jako např. "Vyznání smrti", "Přerushit!", "Rwanda".
V roce 2013 objíždí kapela úspěšné turné nazvané Kladivo na Antikrista společně s formací Torr. Říjen 2016 je pro Debustrol ve znamení nového alba "Válka", ke kterému jedou v prvním čtvrtletí roku tour s různými kapelami po klubech v republice. V lednu 2017 Debustrol natáčí ve sněhových podmínkách Jeseníků klip se sympatickým názvem Hlavně Ne o Lásce, který má několik desítek tisíců shlédnutí a každým dnem jich přibývá. Po několika personálních změnách hraje Debustrol ve složení Kolins - zpěv a kytara, Herr Miler - bicí, Zed – baskytara a Trifid – kytara. Takže Srračky a srračinky, doražte na Mazec na tuhle českou legendu!

cms.debustrol.cz / facebook / bandzone

HYPNOS

Tuto death-metalovou mlátičku založil roku 1999 Bruno (baskytara, zpěv) poté, co opustil skupinu Krabathor, hned ho doplňuje i bývalý kolega Pegas (bicí). Následujících 5 let se kapela věnuje intenzivnímu koncertování po celé Evropě a natáčí tři alba, z nichž jsou dvě nahrány uznávaným producentem Harrisem Johnsem (Sodom, Tankard, Pestilence, Kreathor, Helloween). Koncem roku 2009 Bruno a Pegas začali opět zkoušet, výsledkem bylo natočení MCD "Halfway To Hell". Doplněni o kytaristu Igorra (baskytarista Root), Hypnos odehráli comebackové vystoupení na festivalu Brutal Assault. Vedle koncertování byl celý rok 2011 věnován psaní materiálu pro nové album, které bylo natočeno v říjnu ve studiu SHAARK s norským producentem Børge Finstadem (Mayhem, Ihsahn, Arcturus). Na podporu tohoto alba, nazvaného "Heretic Commando – Rise of the New Antikrist" byl natočen videoklip ke skladbě Inverted.
Hypnos za svou kariéru odehráli více než 230 koncertů se skupinami jako Behemoth, Napalm Death, Vader, Morbid Agel, Dying Fetus, Enslaved, The Crown, Pungent Stench, Obscenity, Haemorrhage a dalšími. Letos v březnu vyšla čerstvá nahrávka s názvem The Whitecrow", ke které kapela vyrazila na tour 17.3., a objede Slovensko, Rakousko, Německo a v rámci vystoupení v Čechách se zastaví i na našem festivalu.

hypnos-cz.com / facebook

ELYSIUM

Skupina Elysium má za sebou dlouhou cestu. Vznikla již v roce 2003 a do současné doby vydala 3 plnohodnotná CD. Odehrála množství koncertů po ČR a několik akcí v zahraničí. Nicméně před dvěma lety se začala psát nová kapitola existence kapely a došlo k výraznému posunu, jak v hudebním směřování, tak v živé prezentaci.
Personální změny na postu bubeníka (ex- Brute) a zpěváka (ex-Despise), využívání 8 strunných kytar posunuly Elysium z původního technického metalu na pomezí thrashe a deathmetalu k extrémnější podobě v rámci metalu. Stylově se dá nová podoba charakterizovat jako deathmetal techničtějšího rázu s coreovými prvky a znatelným vlastním rukopisem.
Pro prezentaci nové tváře začátkem roku 2016 kapela nahrává 3 skladbové EP "Chapter I: Beginning Of The End" a snaží se ukázat svou novou sílu. Stylový přerod je pro mnohé překvapením, ale dle reakcí převažují pozitivní ohlasy. Skladby na EP jsou první části trilogie, která by měla být komplexně prezentována na plnohodnotném CD, které je plánováno vydat v druhé půlce roku 2017. Přijďte Elysium podpořit na domácí prkna letos pojedenácté!

elysium.cz / facebook / bandzone

SECTESY

Death-metaloví Sectesy vznikají roku 2011 a v témže roce vydávají první demo. V březnu 2014 spatřuje světlo světa osmipísňová placka "The Shreds of Oblivion" vycházející pod Nice To Eat You Records. Na CD zaznívá podařený cover "In the Blazing River" moravských Krabathor. Kapela hraje ve složení Dejvy (kytara), Láďa (kytara), Vašek (bicí) RIP (baskytara) a Martin (zpěv).
Podle slov samotné kapely chtěli kluci "přidat ke chlastu nějakou kulturní hodnotu", nicméně kdo je zná, ví, že od nich můžeme očekávat poctivý death-metalový oldskúlek, ve kterém nechybí výborně technicky zahrané kytarové pasáže, netradiční zpěv, to vše s nádechem atmosféry zombíků a hřbitovů. Členové kapely mají za sebou bohatou hudební minulost, a to ať už zmíníme legendární Despise (kdo z Kolína a okolí nezná, jakoby nebyl) nebo pořádající uskupení Elysium. V následujících týdnech, kdy vrcholí dokončovací práce (rozuměj březen a dál) se dočkáme nové desky pod hlavičkou Metal Age production s názvem "In the Secretion of Upcoming Days", ze které určitě něco na Mazci zazní. Sectesy jsou náročnějším hudebním zážitkem, nicméně vidět a slyšet jejich vystoupení stojí za to. Protože nikdo nemá hezčí vlasy než Dejvy.

facebook / bandzone

ANIME TORMENT

Litoměřičtí Anime Torment působí na scéně od podzimu 2007. Po několika personálních změnách v průběhu let se kluci usazují v následující sestavě: Ondřej Svoboda (zpěv), Honza Štembera (kytara), Jirka Czeller (kytara) a Karel Košík (basa). Anime Tourment má za sebou stovky odehraných koncertů a několik evropských turné po boku tak zvučných jmen jako jsou Caliban, War From a Harlots Mouth, v metalových vodách se tedy rozhodně nejedná o neznámé jméno. V roce 2011 vychází první EP "Sakura", o rok později vychází pod Cecek Records další nahrávka s názvem "Deathwish".
Kapela zní jako velmi vydařená směsice metalu, death metalu, místy metalcoru a hácéčka, to vše protkané podařenými riffy a tvrdým vokálem zpěváka Ondřeje. Anime Torment pořádají v Litomeřicích letni festival, který domáckou a přátelskou atmosférou dost připomíná náš Mazec, takže se těšíme až kluci dorazí z malebného Českého Středohoří k nám do nížiny aneb Labe máme společný...

facebook / bandzone

ORTOMEN

Slovenský Svídník je kolébkou progressive death-metalových Ortomen. Kapelu zakládají v roce 2010 dva spolužáci ze školy. Po letech zkoušení a skládání do šuplíku přichází druhý kytarista a kapela po menší pauze v lednu 2015 nabírá nové obrátky a naplno se věnuje skládání nových songů. V létě téhož roku kapela přijímá a odehrává tak svůj první koncert na dvojdenním srpnovém festivalu ve Svídníku v roce 2015, v listopadu 2016 hrají pánové po boku nám dobře známých Suburban Terorist v Košicích.
Ortomen hrají v sestavě Daniel Majerník (kytara, clean zpěv), Dušan Kočeniak (kytara), Matúš Špak (bicí, growl) a nový koncertní člen Rado Michalko (baskytara). Těšíme sa!

facebook / bandzone

PROKION

Kapela Prokion (název je podle nejjasnější hvězdy ze souhvězdí Malého psa) vznikla v roce 2004 okolo zpěváka Míry Kováře z legendarní kapely DAI. Absolvovala několik desítek koncertů, avšak v roce 2012 po natočení alba Kongamato se na čas odmlčela, aby se její členové mohli věnovat jiným projektům, kapelám různých žánrů apod. Na podzim minulého roku se ale kompletní sestava vrátila opět na pódium k příležitsti 10. výročí akce Monster of Metal and Hardcore, kterou kdysi pomáhali rozjiždět. Po mnoha nabídkách na hraní se členové kapely rozhodli své působení pojmout jako projekt s pěti koncerty za rok, Prokion tak odstartuje kulturní program právě na akci Týnecký Mazec 2017 a to v seskupení Míra Kovář (zpěv), Libor Mazi Mazura (kytara, zpěv), Libor Burian (kytara), Vladimír Vaňka (baskytara) a Martin Mazzan Hejcman (bicí).

facebook / bandzone

THROUGH THE DISASTER

Kolínská kapela Through the Disaster vznikla na přelomu roku 2014 a 15. Myšlenka založit kapelu napadla Ondřeje Nešetřila a Martina Rokose, kteří oslovují kytaristu Romana Rejfka, a tak se začíná formovat kolínská kapela, kterou doplňuje zpěvák Martin Kasal. Kluci začínají společně zkoušet a tvořit nový materiál. V roce 2015 se loučí zpěvák Marfy, aby se věnoval své tehdy přednější kapele Empty Hearts, která se však v dubnu 2015 rozpadá a Marfy se může vrátit zpátky. V listopadu téhož roku vychází první singl, v prosinci se odehrává první koncert, kde si kluci zahráli po boku kapel Elysium a Liquid Space 9. Rok 2016 je pro Through the Disaster ve znamení prvního vydaného EP a úspěšných koncertů po boku kapel F.O.B. nebo X-Core.
Kapela má s příchodem nového roku napilno a vystupuje na různých akcích po republice. Through the Disaster nechybí povedený growl, technicky zvládnuté pasáže, náhlé změny tempa a apokalyptická atmosféra. Nenechte si ujít!

facebook / bandzone