Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2018 - Dvanáctý ročník

PROMETHEE (SUI)

Energie, technika a dravost. To jsou pojmy, kterými by se dala tato parta ze švýcarského města Ženeva popsat. Kapela v tomto roce oslaví 10 let existence a za tuto dobu odehrála více než 200 koncertů v celé Evropě, Kanadě a také na Kubě. V ČR také není úplně neznámou, protože minimálně třikrát již navštívila Českou republiku vč. prestižní akce „Žižkovská noc“. Muzika, kterou PROMETHEE produkují si bere to nejlepší ze stylů, kterých se dotýkají, z hardcoru energii, z metalcoru preciznost a z deathmetalu melodie a tvrdost. Vše pomíchají a s naprostou jistotou servírují svým fanouškům. A právě živá vystoupení jsou největší zbraní kapely. O jejich kvalitách hovoří minimálně dvě studiové desky “Nothing Happens, Nobody Comes, Nobody Goes“ a „Unrest“ vydané pod známou hlavičkou LIFEFORCE rec. a účast na vysoce ceněných festivalech EUROBLAST a UK TECH-FEST.
Na velmi dobře hodnocené desky se pokusí v roce 2018 kapela navázat jejich třetím počinem, který také vyjde pod hlavičkou LIFEFORCE rec.. V rámci propagace nové desky zavítají i na náš festival a svým živým vystoupením se budou snažit rozmetat Týnecký mazec na prach. Potenciál toho dosáhnout tam určitě je. Bude to síla!!!!!

Podobné kapely: ARCHITECTS, HEAVEN SHALL BURN, KILLSWITCH ENGAGE, IN FLAMES

official site / facebook

ANGERSEED (HUN)

Další lahůdka. Tyto borci z maďarského města Debrecen hrnou nekompromisní death metal, by se dal popsat rčením, že: kdyby Vader byly z Maďarska pravděpodobně by se jmenovaly ANGERSEED :-). Co k tomu více dodávat??? Za 11 letou existenci kapela vydala 2 EP a konečně v roce 2016 debutní desku „The Proclamation“. Během této doby si měla také možnost zahrát velké množství koncertů po boku žánrových veličin jako např. Mayhem, Decapitated, Hate, Cryptopsy, Behemoth, Asphyx, Kataklysm nebo Arch Enemy. V současné době po menších personálních změnách na postu kytaristy, kapela pracuje na následníku debutového alba. V Čechách se již také párkrát představila a kdo byl na předposledním MGDF určitě mu tato řezničina neunikla. Sypanice, growl, brutalita, technika prostě masakrózní deathmetal, který na mazec prostě patří a vždy patřit bude!!! Pro posluchače Vader, Hate nebo třeba Sinister nutnost a povinnost. Rozhodně jedna z nejostřejších kapel, které bylo možno na festivalu kdy vidět.

Podobné kapely: VADER, HATE, DECAPITATED, SINISTER, MORBID ANGEL

bandcamp / facebook

ELYSIUM

Pořadatelskou kapelu není třeba asi představovat, ale pro pořádek kapela Elysium má za sebou také již poměrně dlouhou cestu. Vznikla již v roce 2003 a do současné doby vydala 3 plnohodnotná CD. Odehrála množství koncertů po ČR a několik akcí v zahraničí. Nicméně před několika lety se začala psát nová kapitola existence kapely a došlo k výraznému posunu, jak v hudebním směřování, tak v živé prezentaci.
Personální změny na postu bubeníka (ex-Brute) a zpěváka (ex-Despise), využívání 8 strunných kytar posunuly kapelu z původního technického metalu na pomezí thrashe a deathmetalu k extrémnější podobě v rámci metalu. Stylově by se nová hudební tvář dala charakterizovat jako deathmetal techničtějšího rázu s coreovými prvky a znatelným vlastním rukopisem. Pro prezentaci nové tváře začátkem roku 2016 kapela nahrála 3 skladbové EP "Chapter I: Beginning Of The End" a snaží se ukázat svou novou sílu. Stylový přerod je pro mnohé překvapením, ale dle reakcí převažují pozitivní ohlasy. Momentálně se kapela nachází v době příprav na čtvrtou studiovou nahrávku, která by měla vyjít na přelomu roku 2018/19. Rozhodně si nenechte ELYSIUM ujít, protože vždy nechává na podiu vše!!!

Podobné kapely: těžko říct 

official site / facebook / bandcamp

WORDS THAT BURN (IRE)

Irští WORDS THAT BURNS fungují od roku 2010 a již od začátku se snaží skloubit melodický metal s alternativním rockem a daří se jim to více než dobře. V roce 2013 vydávají debutní EP „Praey“, které je kritikou velice dobře přijímáno a kapela se zařazuje mezi top kapely alternativního metalu v Irsku. Ohlasy nesou také ovoce v podobě podepsaní kontraktu s Wormholedeath / Aural Records / Warner Chappell Holland (BV) a následně nahrávají jejich debutní album „Regret is for The Death“ (2014). Chytlavé až rockové refrény jsou střídány s metalcorovými riffy a kapela sama uvádí, že jejich hudba je ovlivněna kapelami jako např. Bring me The Horizon, Slipknot, Killswitch Engage a nebo třeba Archtitects. V průběhu let 2015/16/17 mohutně koncertují na podporu debutní desky a to jak v domovině, tak také v Maďarsku, Polsku, Srbsku a také v Čechách. V současné době se kapela nachází ve studiu, kde vzniká následovník debutu. Projevu kapely vévodí preciznost, cit pro hitové melodie a variabilní vokál. Jak by to mohlo znít nemetalově věřte, že kapela se v nasazení a profesionálním může rovnat zmíněným ikonám, kterým se snaží přiblížit. Kapela bude příjemné osvěžení na Týneckém mazci 2018.

Podobné kapely: KILLSWITCH ENGAGE, SLIPKNOT, IN FLAMES, BMTH

facebook / bandcamp

DOOMAS (SVK)

Po čtyřech letech znovu přijede drtit týnecké pódiu jedna z momentálně nejkvalitnějších a určitě nejaktivnějších kapel našich slovenských bratrů DOOMAS. Kapela drtí jejich temný doom deathmetal již od roku 2006, kdy Peter Beťko nahodil srdce této metalové hydry. Následně kapela nahrává demo snímek, který rozšířil povědomí o kapele raketovou rychlostí. V roce 2008 vychází debutové album „Seven Sin“ pod hlavičkou vlastní společnosti Gothoom Production, kde se o výsledný zvuk postaral Roland Garpow. Následuje mohutné koncertování po celé Evropě. Kapelu sice provází neustále personální změny, ale po ustálení sestavy nahrává v roce 2014 druhé CD „LaMuerte“, na kterém za bicíma mají i pomoc v podobě mocného Pegase ze spřízněných Hypnos. Vzhledem k tomu, že kapela je neustále na pódiích ve všech možných koutech, lze předpokládat, že jejich živé vystoupení bude zážitek a naloží do nás jejich temné melodie, které se zaryjí hluboko do duší metalových hříšníků. Bude jednat zřejmě o nejtemnější článek Týneckého mazce v roku 2018.

official site / facebook

PURNAMA

Turnovská kapela PURNAMA své fanoušky, kterých téměř exponenciálně přibývá, nás již od roku 2011 zásobuje kvalitním atmosférickým deathmetalem nejhrubšího zrna. Kluci dávají do své hudby vše a po vyšperkování jejich živé produkce v roce 2017 se jedná o jednu z největších nadějí u nás. Ne nadarmo je o nich čím dál tím víc slyšet. V půlce roku 2017 vydává kapela 7 skladbový debut „Lionless“ pod vlastní hlavičkou, který je kritikou velmi dobře přijímán. Navíc kluci ukazují kromě té hudební stránky metalu i tu lidskou. Vytvořili projekt „Metal for Hope“ pomocí, kterého pořádají metalové koncerty jejich výtěžek, jde na konkrétní charitativní účely. Stejně tak i naložili s prodejem debutního CD. Pokud ho koupíte, tak kromě perfektní music přispějete lidem, kteří v životě neměli to štěstí, konkrétně do fondu „Šance onkoláčkům“. Jsme rádi, že jsme tuto bandu pro TM 2018 ulovili, protože deathmetal, který produkují je více než skvělý.

Podobné kapely: MORBID ANGEL, SINISTER, KRABATHOR

bandzone / facebook

CRIPPLED FINGERS

Českolipští HC metalisti CRIPPLED FINGERS jsou další v řadě, kteří obohatí již tak pestrou soupisku mazce. Tyto hardcorový borci do své music opravdu dávají srdíčko. Za těch několik let existence se poměrně dobře etablovali na české scéně a víceméně měli možnost zahrát si na většině žánrově spřízněných festivalech. V roce 2013 kapela vydává 6 skladbové CD „Bitter Pills“, kde jasně definují, co mají rádi. Metalický hardcore ve stylu kapel jako Hatebreed, Pro-pain, nebo třeba Madball. Jejich živý projev, který k tomuto žánrů patří, jenom doplňuje hudební stránku. V roce 2016 nahrávají debutní plnohodnotné CD s názvem “Mass of Terror”, na kterém se jako hosté podílejí i borci z Pro-pain a Backfist. Na konci roku 2017 odchází současný zpěvák, ale kapela není bez frotmena dlouho a sezóna 2018 může začít. Pokud máte rádi metalové sekané riffy anebo masakrující riffy dělané na circlepit, tohle bude vaše volba. Conversky s sebou.

Podobné kapely: HATEBREED, PRO-PAIN, MADBALL, PANTERA

facebook / bandzone

KOLOSS

Je libo válcující thrash s prvky deathmetalu?? Vaše přání je nám rozkazem. Tento rok servírujeme na TM 2018 kapelu Koloss, která pěkně doplňuje soupisku kapel a která hrne na svých nástrojích těžkotonážní thrash, ve kterém není nouze i o deathmetalové postupy a sypanice. Ale od začátku. Kořeny kapely sahají až do roku 2013, ale sestava se ustaluje až v roce 2015. Této doby již kapela začíná okupovat pódia českých klubů a festivalů. Nicméně sestava se nadále mění a kapela i musí sáhnout k dočasnému řešení v podobě automatického bubeníka. V 2016 se však na kapelu usmívá štěstí a sestava je doplněna o nového zpěváka a hlavně o živého bubeníka. Přes všechny peripetie se kapela snaží nahrát debutní album a to se stále nedaří. Absolvuje pár koncertů po Čechách a Německu vč. minitour. Ale rok 2018 by měl vše vynahradit a debut by měl vyjít ven. I přes časté personální změny kapela šlape jako namazaný stroj a o tom se právě můžete přesvědčit naživo na TM 2018.

facebook / bandzone

SPREADING DREAD

Pražská kapela SPREADING DREAD vznikla v roce 2006 a již od začátku se snaží kombinovat prvky thrashe, deathmetalu, rocku svým vlastním způsobem. Jako představení svých skladatelských schopností a po ustálení sestavy v průběhu roku 2012 nahrává kapela debutní album s názvem „Sanatorium“. Pro podporu alba nahrává kapela klip a snaží se koncertovat, seč jí síly stačí. V lednu 2016 vzniká nástupce debutu s názvem „Age of Aquarius“. Následují další personální změny, které vedou k tomu, že z původních 5 členů dochází k redukci na 4 a zpěv z původních anglických textu začíná tvořit texty v češtině. Muzika SPREADING DREAD hledá inspiraci v starých klasikách jako Black Sabbath a stará Sepultura a přidává k ní moderní postupy kapel jako Death, Hypocrisy nebo třeba Gojira.

official site / facebook

AS THEY RISE (SVK)

Vznik kapely se datuje na prosinec 2015, avšak kapela se koketovala s muzikou již dříve. Ovšem finální podoby nabyla až s příchodem posledního stálého člena, bubeníka. Kapela odehrála pár akci po rodném Slovensku a v současné době se připravuje na debutové CD, které by mělo vzniknout v průběhu roku 2018. Co se týká hudebního směřování jedná se o mix melodického deathmetalu s velkým zastoupením corových prvků, takže je se rozhodně na co těšit.

Podobné kapely: AS I LAY DYING, HEAVEN SHALL BURN, ARCH ENEMY, AUGUST BURNS RED

facebook / bandzone