Aktuálně

-2.02.2020-

14. ročník je tu za pár měsíců

14. ročník je tu a k jejímu popisu použiji odpověď do nejmenovaného webového plátku :-) : " .... tento ročník se bude konat 27.6. v Týnci nad Labem a tradičně vystoupí 10 kapel stále v extrémním ranku HC/thrash/death/grind. Povedlo se nám na stage k nám dostat kapelu, kterou ještě neměli lidi možnost v ČR vidět a jejich show má parametry, které se v ČR nevidí. Jedná se o belgickou kapelu BEAR, která ve svém přístupu mísí většinu extrémních stylů od HC sekaček přes energické thrashingy až po sypačky. Ovšem jejich koncertní nasazení je doslova epické ? a u nás tohle nebývá tak často k vidění. Další peckou budou ruští metalisté FALLCIE v čele s krásnou zpěvačkou Valentinou Lavrinenko, kteří již několikrát v ČR koncertovali. Takže potěšení pro ucho i pro oko!!! Na tu hrubší notu zahrají tento rok polští deathmetalisté SPHERE ve stylu Cannibal Corpse nebo slovenští PERVERSITY, melodickou a alternativní část zastoupí úžasní WORDS THAT BURN, kteří ve svém rodném Irsku se po vydání nové desky neuvěřitelně dostali do podvědomí. Z českých band to budou dobře známé kapely DYSANGELIUM, PROLAPSED, F.O.B. nebo MEAN MESSIAH. . Jako vždy jsme se snažili přitáhnout kapely, které běžnému návštěvníkovi u nás nejsou tak až tak známe a dostupné, ale víme, že jsou perfektní a jejich živé prezentace stojí za to...."

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


-6.05.2019-

Změna v line-upu 2019

Ani tenhle rok se nám nevyhnula změna line-upu. Italští borci INTEGRAL bohužel z personálních důvodů nebudou schopni vystoupit. Nicméně nezoufejte. Našli jsme náhradu v podobě polských melo-deathmetalistů IMPERIAL SIN. Popis v sekci kapely. Doufáme, že to bude poslední změna pro tento rok. Za necelé dva měsíce nashle

Naše heslo: "Kdo zkusí, nechce jinak"


Oficiální stránky Pivovaru Svijany, a. s. Koli - Sodovkárna Kolín Projekce Cihlář - Šanc, s.r.o. Optika Adamcová

Kapely - ročníky - 2020 - 2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010

2019 - Třináctý ročník

INGESTED /UK/Uffff tak těžký kalibr ještě na Týneckém mazci nebyl. Energie, brutalita, slam, core. To jsou pojmy, kterými tato parta z anglického Manchesteru vládne a tato kombinace se jim vyplácí. Kapela vznikla v roce 2006 z již ostřílených borců z deathcorových pionýrů Annotaions of an Autopsy a tři roky poté vydává své debutové albu „Surpassing the Boundaries of Human Suffering“ na labelu Candelight Records. Pak již to jde v rychlém sledu. Během následujících osmi let kapela vydává další tři desky, které vydávají různá vydavatelství včetně Century media až s poslední deskou „The Level Above Human“ zakotví u amerického vydavatelství kluků z Deeds Of Flesh – Uniquie Leader Records. Především tato poslední deska sklízí kladné ohlasy a katapultuje kapelu do předních linií brutálního deathmetalu a často se objevuje i top nahrávkách za rok 2018.
O kvalitách kapely také svědčí jejich účast na prestižních turné, jak v Evropě tak i USA, jako například BONECRUSHER FEST, SUMMER SLAUGHTER TOUR nebo DEAVASTATION ON THE NATION tour, kde se kapela objevila po boku kapel jako The Black Dahlia Murder, Carnifex, Aborted, Origin, Krisiun a nebo třeba Crowbar. V Čechách jsme již tu čest několikrát měli a jednou také na ničem menším než je Brutal Assault. Vždy kapela svou silou uragánu smetla vše živé v dosahu a přesně to samé se pokusí udělat s vámi na aktuálním ročníků Týneckého mazce. Takovýto masakr jsme ještě neměli čest hostit a doufáme, že nám z pódia zbudou aspoň třísky.

Podobné kapely: ABORTED, DEVOURMENT, CARNIFEX, DYSCARNATE, DYING FETUS, DESPISED ICON

facebook

IMPERIAL SIN /PL/

Náhrada za odpadnuvší špagetožrouty bude víc než srovnatelná. IMPERIAL SIN je parta borců z polského města Jastrzębie-Zdrój, kteří se v roce 2008 rozhodli, že jejich život začne provázet deathmetal i aktivně. Kapela v roce 2011 vydala první demo „Empty Faces“ u No Fear Records, ale na debutovou desku si museli mistři počkat až do roku 2018. Deska s názvem „RItual Murder“ vyšla u Rob-sonic Records a hned na sebe poměrně široce upozornila kritiky. Melodický death metal obohacený o sypačky a energické až thrashové riffy se na prkna Týneckého mazce vždy hodí. Jak je známo Polsko je kvalitním deathmetalovým spolkům země zaslíbená a IMPERIAL SIN toto jenom potvrzují. Povinnost pro každé deahtmetalové srdce. Doufejme, že to bude první a poslední změna v line-upu TM 2019.

Podobné kapely: DECAPITATED, VADER, YATERING

facebook

DEADPOINT /PL/Máte rádi groovy thrash ve stylu Sepultury, Ektomorf nebo holdujete švédským tupačkám??? Polští DEADPOINT jsou přesně pro vás. Kapela vznikla v roce 2011 ve Wroclavi s jasným záměrem do lidí pustiti energickou groovy muziku. Postupně začíná kapela vcházet do podvědomí jak v rodném Polsku, tak v okolních zemích. Aby bylo jasné, s kým mají fanoušci čest, nahrávají v roce 2014 debutní album, které svěřují po produkční stránce zkušeným borcům jako například Jacob Hansen (PESTILENCE, HEAVEN SHALL BURN, ABORTED ad.). Debutní CD vyšlo následný rok 2015 s názvem „The Art Of Deception“, které obsahuje 11 skladeb v „sepulturovském resp. soufly“ stylu. Následuje pak tour po Polsku a supportování světoznámých spolku jako SOUFLY, HATE, DECAPITATED nebo ANIMALS AS LEADERS. Každý rok se snažíme udělat festival v rámci metalové muziky pestrý a právě DEADPOINT ponesou prápor houpavé a groovy muziky pro tento rok!!! Bude se zcela jistě jednat o velice zábavně a energické vystoupení!!!

Podobné kapely: SEPULTURA, SOUFLY, MAX CAVALERA CONSPIRACY, EKTOMORF

official site / facebook

ELYSIUM /CZE/Pořadatelskou kapelu není třeba asi představovat, ale pro pořádek kapela Elysium má za sebou také již poměrně dlouhou cestu. Vznikla již v roce 2003 a do současné doby vydala 3 plnohodnotná CD. Odehrála množství koncertů po ČR a několik akcí v zahraničí. Nicméně před několika lety se začala psát nová kapitola existence kapely a došlo k výraznému posunu, jak v hudebním směřování, tak v živé prezentaci.
Personální změny na postu bubeníka (ex-Brute) a zpěváka (ex-Despise), využívání 8 strunných kytar posunuly kapelu z původního technického metalu na pomezí thrashe a deathmetalu k extrémnější podobě v rámci metalu. Stylově by se nová hudební tvář dala charakterizovat jako deathmetal techničtějšího rázu s coreovými prvky a znatelným vlastním rukopisem. Pro prezentaci nové tváře začátkem roku 2016 kapela nahrála 3 skladbové EP "Chapter I: Beginning Of The End" a snaží se ukázat svou novou sílu. Stylový přerod je pro mnohé překvapením, ale dle reakcí převažují pozitivní ohlasy. Momentálně se kapela chystá do studia The Barn nahrát 4 plnohodnotné CD, které bude obsahovat 9 skladeb a jeho vydání je plánováno na květen 2019. CD vyjde pod hlavičkou slovenského vydavatelství Slovak Metal Army. Pokud to vše dobře dopadne Týnecký Mazec by měl být místem, kde dojde ke křtu tohoto CD!!! Rozhodně si nenechte ELYSIUM ujít, protože vždy nechává na podiu vše!!!

Podobné kapely: těžko říct

official site / facebook / bandcamp

DYSANGELIUM /CZE/Je potřeba tyto matadory české scény ještě představovat?? Jejich srdce tepe již několik let poctivým deathmetalovým tempem. Kapela vznikla v Pardubicích v roce 2011 ze zbytků kapel KLAN a SABATHORY. V zakládající sestavě nahrávají o rok později debutní nahrávku s názvem Maniachrist a v roce 2014 je vydán další následovník Holykaoust. Kapela mohutně koncertuje po celých Čechách, ale i v zahraničí a stává se supportem kapel jako Krabathor, Grave nebo Malevolent Creation a o jejich kvalitách vypovídá i účinkování na festivalech Brutal Assault, Czech Death Fest a Gothoom Open Air Fest. V sestavě ještě dochází v letech 2016 a 2017 ke změnám na postech baskytaristy a kytaristy. V současné době kapela pracuje na skladbách pro třetí CD a určitě nějaké z nich zazní na pódiu Týneckého mazce, kam se po několika letech zase vrací. Jejich nekompromisní metal je povinností pro všechny fanoušky ryzího a pravého deathmetalu. Je znát, že kluci mají rádi především klasiky tohoto záhrobního stylu a koneckonců dnes v době návratů klasik žánru je to více než aktuální.

Podobné kapely: KRABATHOR, SINISTER, MORBID ANGEL, MONSTROSITY, CANNIBAL CORPSE

bandzone / facebook

DOOMAS /SVK/V roce 2018 se to nepovedlo, ale v roce 2019 už to určitě dopadne a budeme mít možnost přivítat na pódiu jedna z momentálně nejkvalitnějších a určitě nejaktivnějších kapel našich slovenských bratrů DOOMAS. Kapela drtí jejich temný doom deathmetal již od roku 2006, kdy Peter Beťko nahodil srdce této metalové hydry. Následně kapela nahrává demo snímek, který rozšířil povědomí o kapele raketovou rychlostí. V roce 2008 vychází debutové album „Seven Sin“ pod hlavičkou vlastní společnosti Gothoom Production, kde se o výsledný zvuk postaral Roland Garpow. Následuje mohutné koncertování po celé Evropě. Kapelu sice provází neustále personální změny, ale po ustálení sestavy nahrává v roce 2014 druhé CD „LaMuerte“, na kterém za bicíma mají i pomoc v podobě mocného Pegase ze spřízněných Hypnos. Vzhledem k tomu, že kapela je neustále na pódiích ve všech možných koutech, lze předpokládat, že jejich živé vystoupení bude zážitek a naloží do nás jejich temné melodie, které se zaryjí hluboko do duší metalových hříšníků. Bude jednat zřejmě o nejtemnější článek Týneckého mazce v roku 2019.

official site / facebook

NEUROTIC MACHINERY /CZE/Dalším v pořadí jsou post metaloví Neurotic Machinery, kteří vznikli v druhé polovině roku 2006. Během své dosavadní existence kapela odehrála přes tři sta koncertů, včetně zahraničních zastávek. Natočila čtyři oficiální videoklipy a vydala čtyři nahrávky.„Catalept“ (2008), „Opsialgia“ (2010), které vyšlo ve spolupráci s časopisem Pařát v nákladu 6500 kusů. EP „Exi(s)t“ (2012) sklidilo pozitivní ohlasy ze všech stran a umisťuje se na 5. místě v anketě Ceny Břitva 2012. Následující CD „Causality Principle“ (2015) se neslo na vlně experimentů. Všechny tyto zkušenosti kapela zúročuje při psaní nového alba „Cognitive Dissonance“, které je vydáno v roce 2017 a sklízí chválu na všech frontách. Neurotic Machinery se ve svých počátcích spíše profilovali jako death/thrash těleso, ale tato škatulka jim byla vždycky těsná a současná podoba se dá spíše charakterizovat jako post metal s prvky prog deathu. Stylový přerod a touha experimentovat je synonymem pro tyto ostřílené borce, kteří ozvláštní soupisku letošního mazce.

Podobné kapely: těžko říci třeba staří OPETH

bandzone / facebook

MADE BY THE ZERO /CZE/Stejně jako ostatní ročníky i tento tu máme něco také pro HC fanoušky. Tento rok bude prapor metalického hardcoru držet uhersko-hradišťská banda MADE BY THE FIRE. Kapela vznikla na podzim 2009 z fragmentů kapel Alone in the Silence – Michal (zpěv), Libor (bicí), Pavel (basa) a The Chemtrail – Kuba a Franta (kytary). Původně pouze zamýšlená výpomoc při nahrávání ve studiu se přerodila do fungující kapely. Téhož roku vydává kapela prvotní promo "Never Back Down" a začíná aktivně koncertovat. Bohužel rozjetou kapelu dohnání personální problémy a nastává 2,5 roku trvající pauza. Nicméně v roce 2015 vstávají z popela a silnější než předtím. V tomtéž roce nahrávají EP „Illusion Of Who We Are“. Kapela dále koncertuje a snaha vyústí v debutové CD „Between The Beginnings And Machine“, která má světovou produkci a na poli metalcorových nahrávek přináší svěží vítr, ovšem zároveň se ale stále drží v metalcorovém ranku. Jejich koncertní nasazení je zdrcující a to vše předvedou i nás. Pro milovníky metalcoru povinnost. Nandejte vansky a hurá do circlepitu!!!

Podobné kapely: AS I LAY DYING, HEAVEN SHALL BURN, ARCH ENEMY, AUGUST BURNS RED

bandzone / facebook

DEWDROP /CZE/Je libo pořádný chlív?? Vaše přání je nám rozkazem. Tento rok servírujeme na TM 2019 kapelu DEWDROP, která pěkně doplňuje pestrou soupisku kapel a která hrne na svých nástrojích death/grind nejhrubšího zrna a kde není nouze i o slam postupy a sypanice. Ale od začátku. Kořeny kapely sahají až do roku 2012, ale sestava se ustaluje až časem, kdy několik původních členů nahradí nové kusy ze smečky Desolated. Od těchto chvil již kapela začíná okupovat pódia českých klubů a festivalů. V dubnu roku 2016 vydává kapela debutní CD „Valley Of Hate“. Kapela dále mohutně koncertuje a samá také pořádá zavedenou značku koncertů pod názvem Dahmer fest. O dva roky později je nahráno v pardubickém studiu Street Sound druhé CD s názvem „In sump no one can hear you screm“, které vychází pod hlavičkou osvědčeného slovenského labelu Immortal Souls Production. Prostě se můžete těšit na pěknou prasárnu v kombinaci libých tónu z dílny DEWDROP.

bandzone / facebook

DUSTBORN /CZE/Kapela DUSTBORN byla založena zhruba v polovině roku 2017 třemi právě odchozími členy formace Desire for Sorrow. Krátce po odchodu začal vznikat nový materiál a netrvalo dlouho, než se zaplnily prázdné posty obou kytar. Ty si vzali na starosti Dan (Arthemion) a Aaron. Sestava byla zkompletována nově příchozím vokalistou Vencou (ex. Of the Woods), který se připojil koncem roku 2017. Brzy se vyrazilo do Brna do studia Sondios, kde vznikly první songy, které později utvořili první třískladbové EP doplněné čtvrtou bonusovou skladbou. Všechny skladby byly postupně vydány formou singlů v první polovině roku 2018 a kapela začala intenzivně koncertovat na podporu nového materiálu, což stále pokračuje. Mezitím DUSTBORN usilovně pracují na novém materiálu pro plnohodnotnou desku, předběžně plánovanou na první polovinu roku 2019. Symphonic death s klavesy jsme tu ještě neměli!!! No uvidíme, jak to kluci rozpálí na TM2019.

official site / facebook